Muzikanta, který stál na konci 60. let u zrodu ústeckých Fešáků a dlouho s nimi hrál.

Moderní US country

Fešáky Pavel založil s Karlem Poláčkem a Janem Turkem, který je u kapely jako houslista a moderátor dodnes. Pavel ale vždy inklinoval k moderní US country, kde v kapele byly bicí, elektrická basa a také elektrická kytara.

Snažil se dostat k Fešákům tvrdší country, ale byl Petrem Novotným v dobrém slova smyslu vždy „vyhozen" s tím, že „tohle vyžene posledního fešáckého diváka ze sálu".

V roce 1986 přišla do kapely Fešáci posila, mladá krev, hráč na akustickou a elektrickou kytaru Antonín Kny. S Pavlem Brümerem si padli do ,,ucha", s Milošem Slezákem, steelkytaristou a bandžistou Fešáků začali přemýšlet o nové kapele, která bude mít tvrdší country výraz.

Kapele říkali jménem alba

Pavel založil s těmito ,,country rebely" kapelu Nervové sanatorium. Po třech letech shánění firmy mu spolupráci nabídl skladatel i producent Karel Vágner s vydavatelstvím Multisonic. V září 1992 vyšlo LP ,,Pavel Brümer Cadillac" podle titulní písně. Posluchači a diváci ale začali nedopatřením říkat kapele Cadillac dle názvu alba.

V r. 1993 přivedl Kny zpět k Fešákům jejich bývalého spoluhráče Tomáše Linku; začal hrát i v Cadillacu. Pavel a Tomáš se vzájemně doplňovali, tak vzniklo po ročním koncertování album Poslední soud (1994), kde hostuje i frontman Kabátů Pepa Vojtek.

Pavel Brümer nás opustil loni 15. září. Přijďte na něj vzpomínat 29. dubna do Národního domu v Ústí. Čeká vás tu spousta přátel a hitů.