Vzhledem k situaci způsobené koronavirem, nařízením vlády a nepředvídatelností dalšího vývoje byli pořadatelé Ústeckého Majálesu nuceni akci přesunout. Původně se měl majáles uskutečnít v ústeckém Letním kině v sobotu 25. dubna 2020.

„Z důvodu vytíženosti účinkujících v termínech vhodných pro přesun v rámci tohoto roku, nestabilní situace a dalších okolností stanovujeme náhradní termín Ústeckého Majálesu až na rok 2021,“ uvedla za pořadatele Martina Jablanovská.

Nový termín je sobota 24. dubna 2021 a jak Jablanovská dodala, zakoupené lístky zůstávají pro tento nový termín v platnosti.

Pořadatelé současně nabízejí fanouškům využití už zakoupených lístků ještě tento rok. „Se vstupenkou na Ústecký Majáles máte vstup zdarma na jednu z našich partnerských akcí,“ uvedla Martina Jablanovská.

Jedná se o tyto festivaly:

26.–27. 6. 2020 – Jatka fest, Pacov (www.jatkafest.cz)

31. 7. – 1. 8. 2020 – Přehrady fest, Vranov (prehradyfest.cz)

7.–8. 8. 2020 – Přehrady fest, Seč (prehradyfest.cz)

21.–22. 8. 2020 – Jízdárna fest, Rychnov nad Kněžnou (www.jizdarnafest.cz)

Pokud chcete tuto možnost využít a jeden z fesťáků navštívit, pište na xticket@xticket.cz.

Fanoušci festivalu reagovali na nemilou zprávu většinou smířlivě. „Rozhodnuti asi všichni chápeme a Vaší nabídky lístku na jeden z festivalů si moc cením! Děkujeme, nejspíš využijeme,“ napsala například Ivča Bräuerová.