Nabídne na stovku akcí s více než 250 umělci, kteří se představí v osmnácti městech a obcích v Čechách i v Sasku.

Pop-rock s vážnou hudbou

Koncert Severočeské filharmonie s dirigentem Jiřím Knotte zahájí festival na české straně. S filharmoniky vystoupí uskupení Stilbruch: Sebastian Maul (cello, zpěv) Friedemann Hasse (housle) a Gunnar Nilsson (bicí), muzikanti spojují prvky akustického pop-rocku s vážnou hudbou, jejich premiérové vystoupení s filharmonií slibuje nevšední zážitek .

„Na německé straně bude festival zahájen 29. října v kostele Dreikönigs. Vystoupí litoměřický chlapecký pěvecký sbor Páni kluci a mužský komorní sbor Concentus Ludibundus, informovala Veronika Kotoučová z organizačního týmu festivalu.

Obsáhlý program je v české verzi na www.tschechische-kulturtage.de. „Platí vše, co je tam uvedeno, jediná změna se týká termínu zahájení fotografické výstavy Společný prostor, který je již 22. října a ne 26. října," dodala Veronika Kotoučová.

Tři filmy doprovodí dobová hudba

Festival se stane nejen místem kulturní výměny, ale zprostředkuje i poznatky o životě a zajímavostech obou regionů.V Drážďanech se v sobotu 24. října představí Ústecký kraj v nákupním centru Galerie. S kulturním programem vystoupí Lužičan.

V Ústí nad Labem se do programu zapojí například Collegium Bohemicum, Hraničář s kinem Aussig, Činoherák, U Vlka, kde bude setkání muzikantů od stejné řeky Ústecko-drážďansko-litoměřický meeting a také Muzeum města Ústí nad Labem, kde mimo jiné archivář Vladimír Kaiser představí česko-německé a německo-české vzájemné hudební vztahy v 1. polovině 20. století.

„Mám připraveny asi tři filmy, které doprovodí dobová hudba. Například německé nahrávky českých kapel, týká se to i orchestru R. A. Dvorského, který nahrával v Berlíně. Mohu slíbit, že to nebudou žádné utahané cajdáky, ale opravdu svižná a zábavná muzika," řekl k programu Vladimír Kaiser.