Jak to vlastně vzniklo?
Já už s nimi dřív nazpívala jednu písničku. A že zpívám zrovna slovensky? Těžko říct. Tenkrát zrovna žádná ze slovenských zpěvaček neměla zájem, neměla čas, tak k tomu došlo.

Můžete se nejprve představit. A říci něco víc o sobě? Kde zpíváte, například? A jaký repertoár?
Jsem Bára Hosnedlová, zpívám se zábavovou kapelou Fortuna, která většinou hraje na jihozápadě Čech převážně zábavy a plesy. S Frantou Táborským, kapelníkem a kytaristou Chinaski, se znám asi deset let, a tak jsme se k sobě dostali.

Jaký je to pocit, když vás sami Chinaski na republikové turné posadí do červeného křesla a nalijí sklenku vína?
Je to úžasnej pocit, neskutečně si to užívám. Jako pro člověka, který hraje jinak jen na plesech, je to pro mě něco neskutečného, i reakce obecenstva. Takže je to krása, je to sen každýho, kdo chce zpívat, kdo se tomu chce věnovat. Nevím, co bych k tomu ještě víc řekla.

Ale můžete prozradit, jak se vám líbí hit Slovenský klín?
Písnička Slovenský klín se mi líbí hodně moc. Znám ji asi o něco dýl, než ji znají všichni ostatní, zhruba tak o dva roky déle. A co to se mnou dělá? Má neskutečnou melodii, ta muzika je báječná, jak se do ní člověk jednou zamiluje, tak potom už stačí jen správný text a je to tam.

A jaké to je, když si člověka vyhlédnou pro duet právě Chinaski?
Je to splněný sen, je to úžasný. A pro mě zvlášť, já jsem na kapele Chinaski vyrostla, jsem jejich obrovská fanynka. Kluci jsou fajn, chovají se ke mně mile, jsou strašně hodný, opravdu si nemůžu stěžovat.

Překvapilo vás, že si vás vybrali, či se to logicky vyvíjelo?
Překvapilo mě to hodně. Tu písničku jsem natočila mnohem dřív, než pak vyšla na desce, takže i ta nabídka na turné mě pak zaskočila.

Labské léto 2016, sobota 27. srpna areál Letního kina Ústí nad Labem Chinaski, Xindl X, Jelen, Hana Zagorová & Boom Band, Jaroslav Uhlíř, Slza, Mirai
Areál otevřen od 12.00 program od 12.30