Slavnost Den Severní Terasy, která se odehraje v neděli od 12.00 do 23.00 hodin u jezírka Laguna v Ústí, vyvrcholí od 19.30 hodin romantickou módní přehlídkou. Šaty na ní předvedou i modelky Lenka Kocmanová Taussigová z Ústí či Hanka Mašlíková, rodačka z Teplic.

A právě této pohledné vítězky TV reality show Trosečník, která letos v létě odpočívala ve stínu pyramid a bulvár si ji dobírá kvůli zvětšenému poprsí, jsme se zeptali:

Dovolená v Egyptě mě před lety nadchla, ale na okružní cestě po Nilu mi vadili všudypřítomní vojáci se zbraněmi kvůli bezpečnosti turistů. Vnímala jste to letos stejně?
Já byla v Egyptě odpočívat, necestovali jsme. Z hotelu jsme se podívali do města jednou, vojáky jsem nepotkala.

Tenkrát jsme chtěli miminko, a tak jsme si šestkrát obešli posvátnou sochu skarabea, která má zázračnou moc. Až zatoužíte po dítěti – svěříte se také egyptské magii?
(smích) Ne ne ne. Až zatoužím po dítěti, proberu to s partnerem, ale určitě to nebudu řešit se sochou. (smích)

S modelingem jste začala až ve 20, máte pocit, že vám něco uteklo?
Nemyslím si. Já nikdy takové ambice neměla, to přišlo náhodou. Jsem vděčná za to, kam až jsem se dostala, ale stačí mi to a ničeho nelituju.

Bulvár vám dnes hlídá váhu víc než vy sama. Je pro vás linie důležitá?
Vůbec, ve 27 letech ji neřeším, v jídle se neomezuju. Mám dar od Boha a jsem za to vděčná celý život, že si můžu dovolit cokoli. Navštívit Mc Donald třikrát v týdnu, jíst čokoládu… Ale média to za mě stále řeší, nechtějí mi to uvěřit. Ale mně je celkem jedno, co si myslí.

Jste mlsná?
No jasně, jídlo miluju a nemůžu bez něj být. Dobíjí mi energii a pokud se nenajím, jsem okamžitě nervózní, nejsem schopna pracovat.

Poslední dobou byl poprask okolo škodlivosti solárií. Dokázala by vás odradit od jejich návštěvy?
Do solária jdu jednou za čtvrt roku. Snažím se sluníčko dohánět přírodní cestou na dovolené a pak mi to dlouho vydrží. Solária nepřeháním, protože vidím, že už patnáctileté dívky s nimi začínají a v osmnácti pak vypadají jako vyžilé třicetileté ženy. Něco na tom bude, že solárko škodí. Sice škodí i normální sluníčko, ale díky němu dostáváme potřebný vitamín.

Přijedete do Ústí na přehlídku se svým pejskem, čivavou Picolem?
Přijet s ním můžu, kdykoli jedu na sever, beru ho k rodičům. Je to malinkatý dvouletý pejsek s obrovským srdíčkem, ani nevím, jak jsem bez něj dřív mohla žít. Rozmazluju ho a když je mi smutno, vycítí to. Je to zlato.

Věnujete jeho jídelníčku stejnou pozornost jako svému?
Bohužel Pikolka ve svých dvou letech váží jen kilo, nevyrostl. Takže má přísné diety, musí jíst třikrát denně čerstvé maso. Konzervy ale ne, z těch kolabuje a musíme na veterinu pro antibiotika.

Baví vás bláznivé nápady?
Baví, koupila jsem si koně. Chtěla jsem ho vždycky, ale rodiče na to neměli, takže jsem si sen splnila až teď, ve 27 letech a kůň teď je dalším členem mojí rodiny. U koní jsem se znovu našla, tam jsem to já, a ne Hanka Mašlíková, údajná sexbomba. Sice jsem špinavá a zasmraděná, ale je mi tam strašně fajn. Utíkám ke koním před tím, co mě v modelingu a šoubyznysu potkává.

Experimentujete v případě módy ? V Ústí vás čeká i předvádění modelů studentek univerzity…
Já jsem v tomto profík, neřeším, co kdo na mě dá, vše musím perfektně předvést. V soukromí mám svou módu, ale v práci nejsem vybíravá.

Když se vám v noci zdá o reality show Trosečník – probouzíte se vyděšená a zpocená?
Mně už se o ní naštěstí nezdá, ale první dva měsíce po návratu to bylo hodně krizové. Nemohla jsem vidět moře a písek… ani v televizi ne.

A vzpomínky? Co byste dnes neuměla – nebýt té reality show? Nebo jaká byste nebyla?
Strašně ráda na to vzpomínám, i když jsme si tam všichni sáhli na fyzické i psychické dno. Díky tomu si teď spousty věcí dokážu vážit a když mám na dovolené na něco nadávat, říkám si: „Tam jsi byla měsíc na zemi, lezli po tobě krabi, zhubla jsi 10 kilo, sotva jsi chodila – a teď si tady budeš stěžovat?!“

Co byste dnes neuměla, nebýt té drsné reality show?
Třeba rozdělat oheń z mokrého dřeva, tam totiž věčně lilo. Je to zkušenost.

A jaká byste nebyla?
Když cítím, že jsem naprosto vysílená, vždy si na to vzpomenu a nakopne mě to. Tam to totiž bylo všechno stokrát horší – ale přežili jsme to.