Proč si čeští fotbaloví reprezentanti oblíbili tyrolský Seefeld, kam pravidelně jezdí na soustředění? To nám vrtalo hlavou. Tak jsme se tam vypravili. A když jsme tam byli, zúčastnili jsme se legendárního pochodu Karwendel.

Olympijský region Seefeld tvoří pět vesnic: Leutasch, Mösern/Buchen, Reith, Scharnitz a Seefeld. Vesnice byly v roce 2003 propojeny v takto pojmenovaném regionu. A proč olympijský region? Region je natolik krásný a vhodný pro sport, že zde byly opakovaně pořádány některé disciplíny v rámci olympijských her v Insbrucku, a to v letech 1964 a 1976.

Seefeld je krásné městečko obklopené horskými masivy a plné nádherných hotelů, od těch levnějších až po ty nejdražší. V jednom z nich, v pětihvězdičkovém DORINT Vital Royal, byly během fotbalového Eura ubytováni čeští fotbalisté.

Nejen Seefeld, ale celé Tyrolsko si naše fotbalisty zamilovalo. O tom svědčí i velmi pozitivní ohlasy jak v hotelu Dorint, tak i v ostatních podnicích v Seefeldu, počínaje sportovním a wellness centrem, přes různé kavárny a restaurace a konče například vyhlášeným kasinem.
„Čeští fotbalisté jsou zde hodně populární. Kromě vaší reprezentace sem jezdí i Sparta, Slavia a Bohemians Praha,“ uvedl Markus Tschoner z informačního centra Seefeld.

Nevšední okolí s majestátnými třítisícovkami vybízí k procházkám anebo ke hře golfu v nedalekém golfovém klubu v Mösernu. My jsme se však vydali na kolech prozkoumat okolí. První den jsme zvolili lehkou rozjezdovku kolem Mösernu a Seefeldu. Pršelo, ale 40 kilometrů jsme zvládli. Kdyby bylo lepší počasí, určitě bychom se ještě vydali do romantického údolí Gaistal.

Další den jsme se zúčastnili pochodu přes národní park Karwendel. Hromadný start v 6 hodin ráno! Před námi pět občerstvovacích stanovišť a 35 kilometrů s velkým převýšením. Tak zněly propozice. Ovšem naše GPS nám nakonec ukázala 38 kilometrů.

Šli jsme svižným tempem a do cíle dorazili po 9 hodinách. Na občerstvovacích stanicích se podávaly výhradně bioprodukty – jablečný džus, vitamínové tyčinky, bylinné čaje nebo chléb se sýrem.
Na žádném stanovišti jsme nebyli déle než 15 minut. Nemohli jsme se nechat zahanbit místními důchodci. Ale do cíle pro medaili jsme došli zcela vyčerpaní.

Nutno dodat, že delší trasa měla délku 52 kilometrů. Abyste ji mohli absolvovat, museli jste do cíle kratší trasy dorazit do 15 hodin. To se nám podařilo na sekundu. Ovšem síly na další výšlap už jsme neměli.
Po náročném pochodu jsme si potřebovali odpočinout, a tak padla volba na sportovní areál v Seefeldu.
Tam můžete vyzkoušet hned několik vnitřních i venkovních vyhřívaných bazénů či jednu z deseti saun a parních místností. Některé jsou dokonce s panoramatickým výhledem na okolní alpské vrcholky.

Zajímavé odkazy: www.tyrolsko.cz www.alt-moesern.at www.seefeld.com www.seefeld-sports.at

Místní šéfkuchař si míchá vlastní bylinkové směsi

Mosern - K bydlení jsme si vybrali necelé tři kilometry vzdálenou vesničku Mösern, dokonce výše položenou než Seefeld, a to rovnou v 1.260 m.n.m., kde jsme se ubytovali u velmi vřelé rodiny Haselwanter, v jejich rodinném hotýlku.
Byli jsme tehdy ubytováni jen dva, přesto večer byla restaurace plně obsazená. Z okolních stolů jste slyšeli němčinu, francouzštinu a angličtinu. Nemohli jsme pochopit, jak je to možné. Kde se tam ti lidé vzali. Ale pochopili jsme to hned po prvním soustu. Vaří tam prostě skvěle a jejich kuchyně je vyhlášená, proto tam mají plno, i když zrovna nemají obsazený hotel.
Místní šéfkuchař Alex Sonnweber je vyhlášený mistr. Traduje se o něm, že vaří lépe než restaurace v nedalekém Innsbrucku, která vlastní prestižní michellinské hvězdičky.
Alex si veškeré koření a ochucovadla do jídel připravuje sám. Bylinné směsi, oleje s příchutí hub nebo citrónovou sůl. A na jídle je to pak znát.
Není problém si i jednotlivé směsi přímo v hotelu koupit. Přišlo nám to také jako dobrý tip na dárek pro své přátelé z cesty.


Olympijský region Seefeld - akce:

02.10. – 04.10.2009 Autumn Market Days - Seefeld
04.10. – 10.10.2009 11th Ganghofer Hubertus Week – Leutasch
10.10. – 17.10.2009 Thank-you Week for regular guests of the Olympiaregion Seefeld - Region, Sportovní a kulturní události - zima 2009/2010
11.12. – 13.12.2009 Cross-Country Opening - Leutasch
19.12.2009 Seefeld Ski Tour Race
19.12.2009 Love & Lights Concert with international star - Seefeld, December 2009 Romantic Advent in the Olympiaregion Seefeld - Region
30.01.2010 29th Seefeld Snow Festival
14.02.2010 Masked Parade - Seefeld
27.02. – 28.02.2010 40th Ganghofer Race - Leutasch