Někteří Ústečané si dokonce berou dovolenou. „V pátek se asi do práce nepůjde, protože Hlahol Teplice hraje už ve dvě odpoledne. Zase lepší než ve dvě v noci," uvedl na facebooku Petr Štrympl.

Kvůli brzkému konci se i dříve začne. Festival už ve 14.15 odstartuje kapela Hlahol, hned po ní nastoupí Toxic People. Už v 18 hodin zahraje první větší hvězda festivalu, třinecká kapela Charlie Straight. Ta má údajně v Ústí i přenocovat na zámečku Větruše.

Krátce po devatenácté hodině nastoupí na pódium parta kolem zpěváka a kytaristy Petra Jandy Olympic. První večer uzavře známý herec Jiří Macháček, tentokrát v roli frontmana skupiny MIG 21.

Na své si mají podle pořadatele Jaroslava Péma přijít i rodiče s dětmi. „Nebudou chybět dětské atrakce a po areálu Letního kina bude chodit i klaun," lákal Pém. Losovat se také budou vstupenky a výhry jsou slušné zájezd na Krétu, televize, nebo řidičský kurz skupiny B.

Festival se měl původně konat na letišti v Úžíně. Nakonec se pořadatelé rozhodli pro Letní kino. Počasí by ovšem mělo návštěvníkům přát. Ani jeden den by nemělo pršet a sluníčko má vzduch ohřát na 18 (pátek) a 23 (sobota) stupňů.

Vstupné bude v pátek na oba dva dny stát na místě 500 Kč a v sobotu už jen 300 korun.

Páteční program - Letní kino

14:15 Hlahol
15:05 Toxic People
16:00 Heebie Jeebies
17:05 Rybičky 48
18:10 Charlie Straight
19:10 Olympic
20:45 MIG 21

Cena: 500 Kč na oba dny