„Vraceli jsme se ze zájezdu a už při příjezdu do centra Ústí jsme viděli tu spoušť. Po silnicích kusy asfaltu, kamení, poklopy kanalizace. Byli jsme rádi, že jsme unikli silné průtrži deště a můžeme vykládat kulisy za sucha. Ale opak byl pravdou. Když jsme otevřeli dveře do skladovacích prostor v DK, přišlo zděšení. Vyvalila se nás stoka se všemi ,odpady', deset centimetrů bahna oblizovalo naše věci. Zkázu provázel silný zápach, týden jsme likvidovali smrduté bahno, loučili se se znehodnocenými kulisami, kostýmy, rekvizitami i materiálem k výrobě nových her. I část techniky vzala za své. Vše bylo kontaminované," je smutný Pavel Trdla, režisér i šéf MLS.

Škoda půl milionu

Celková škoda byla vyčíslena na necelý půl milionu. „Dohady s pojišťovnou byly marné, našim hercům zbyly jen oči pro pláč. Prostory byly pojištěné proti různým pohromám, ale pronajímatel bohužel neručí za majetek nájemce. Pro novou sezonu nám zůstala jediná výprava inscenace O dvanácti měsíčkách a z části pohádka Kocour Modroočko. Nově připravovaná hra Radúz a Mahulena přišla o všechny rozešité kostýmy a materiál na výrobu scény," je zdrcen šéf.

Přes nepřízeň osudu se zoufalá Mladá scéna opět vrhla do houževnaté práce. V letních měsících se podílela na otevření nového hřiště v Bělušicích, zajišťovala Den dětí na hřišti ZŠ Střekov, hrála ve Skalním divadle ve Sloupu v Čechách, na festivalech Divadlo dětem v Roudnici nad Labem, Poláčkově létě v Rychnově nad Kněžnou, na Františkánském létě v Kadani.

Strašidla ze Střekova

„A na hradě Střekov jsme provázeli návštěvníky při nočních prohlídkách jako pohádková strašidla, v závěru prázdnin hráli pohádku Kocour Modroočko pro návštěvníky Zoo Ústí a ve večerních hodinách bavili na zámku Velké Březno," vypočítává šéf.

Sezonu zahájil soubor zkouškami dětského dramatického kroužku, přípravou pohádky Kmotra Smrt, herecká přípravka chystá inscenaci Radúz a Mahulena a zájezdová skupina hru pro děti a mládež Gulliverovy cesty.

„Oficiálně zahájíme 33. sezonu pro ústecké diváky v sobotu 20. září od 15.00 v kinosále DK. Náš soubor Mladá scéna nabídne nejúspěšnější inscenaci minulé sezony O dvanácti měsíčkách a v sobotu 27. září zopakuje oblíbený muzikál pro děti Kocour Modroočko," zve diváky Pavel Trdla.

„Chcete okusit prkna, která znamenají svět? Hledáme nové tváře bez rozdílu věku. Zapojte se do tvůrčího kolektivu a pomozte dětem objevovat svět kouzel a imaginace," zvou herci z Ústí nad Labem.

Nábor je už 1. října

To soubor Mladá scéna vyhlašuje na říjen NÁBOR na kompars do vlastní inscenace Radúz a Mahulena. Nábor bude ve středu 1. října od 18.00 do 19.00 v kinosále DK Ústí ve Velké Hradební 19.(red)