Ale zájem diváků je tak velký, že bude v kinosále DK Ústí.

TEHDY ZALOŽILI FEŠÁKY

„Brümer spoluzaložil ústecké Fešáky s Karlem Poláčkem a s Janem Turkem, který je u kapely co houslista a moderátor od roku 1967 dodnes," řekl Kny.

Říkali si Grenees, pak Bluegrass Hoppers a po sloučení s utečenci od Greenhornů (Tučný, Linka, Novotný) od roku 1974 Fešáci. On Pavel vždy inklinoval k moderní US country s bicími, el. basou, el. kytarou. Chtěl ji hrát už s Fešáky, Petr Novotný se bránil: ,,Tohle vyžene posledního fešáckého diváka ze sálu." Od roku 1986 je u Fešáků kytarista Antonín Kny.

„S Pavlem Brümerem jsme si padli do ucha a s Milošem Slezákem (steelkytara a banjo, Fešáci) začali přemýšlet o kapele à la tvrdší country. Pavel s námi, ,,country rebely" začal shromažďovat repertoár, od roku 1988 to bylo Nervové sanatorium. Pro Pavla a jeho kolegy proto, že si v něm mohli hrát své oblíbené písně, které nechtěl Petr Novotný ve Fešácích," vysvětluje Antonín Kny.

Kapela hrála tři roky nový repertoár a Pavel hledal, kdo mu natočí a vydá album. Spolupráci nabídl Karel Vágner z nového vydavatelství Multisonic.

„Karel měl k této hudbě blízko od Greenhorns, kde hrál na kontrabas. V létě 1992 kapela šla do jeho špičkového studia, v září vyšlo LP ,,Pavel Brümer Cadillac" podle písně z LP country kapely Nitty Gritty Dirt Band z USA (český text Jan Turek)," ohlíží se Kny.

U CADILLACU I LINKA

Posluchači a diváci začali nedopatřením říkat kapele Cadillac podle názvu alba. Cadillac byl na světě a když zrovna Fešáci nehráli, jezdil po ČR a chystal CD. V r. 1993 přivedl Kny zpět k Fešákům po devíti letech jejich ex spoluhráče Tomáše Linku.

Zde se usadil a po dohodě s Pavlem a s Knym přijal nabídku i do Cadillacu. Pavel se s Tomášem doplňovali, vzniklo skvělé CD Poslední soud (1994); hostuje tu také Pepa Vojtek z Kabátů, v roce 1996 vzniklo album Život je jízda, nejtvrdší CD Cadillacu. Zde vznikl slavný Pavlův výraz ,,brutální country".

VÁŽNĚ NEBYLO HŮŘ?

V roce 1999 Linka odchází založit svou kapelu Přímá linka. Pavel točí už sám své poslední album Není nejhůř jak se zdá. Zde se jako již na předchozím CD autorsky podílí Kny, který s Brümerem prošel jako jediný celým obdobím Cadillacu a produkuje i aranžuje všechna jeho alba.

Kvůli Pavlově horšícímu se zdravotnímu stavu Cadillac končí, r. 2002 Pavel opouští i Fešáky. Cadillac po čtrnácti letech dojíždí a parkuje do pomyslné hudební garáže.

„Po Brümerovi zůstala čtyři skvělá alba a řada nádherných koncertů. Po třiceti pěti letech skončil také u Fešáků. Jeho zdravotní stav se dál zhoršoval. Loni 15. září Pavel opustil náš svět. Namířil si to do nebeskýho báru, však už tam na něj čekali spoluhráči od Fešáků, zpěváci Michal Tučný a Jindra Šťáhlavský.

ODPOČÍVEJ V POKOJI!

Určitě tam teď spolu zvesela popíjejí a smějí se nám shůry, jak to tu bez nich válíme. Děkujeme Ti Pavle za ty krásné chvíle, tu hromadu skvělých písní! Odpočívej v pokoji, Pavle!" dodal Antonín Kny.

A kdo přijde zavzpomínat na Pavla Brümera v pátek 29. 4. v 19.00 do DK Ústí?Antonín Kny, Petr Kocman, Tomáš Linka, Jan Turek, Karel Poláček, Robert Moucha, Pavel Kaiser, Martin Melničenko, Zdeněk Hradecký, Miloš Slezák, Milan Černý, Pavel Holík, Jaromír Rygl, Zbyšek Hazmuka, Miroslav Roček, František Kasl, Filip Kobrle, Jiří Žaloudek, Martin Částka plus moderátor country radia Pavel Bezouška.