„Lístek na ústecký koncert stojí 350 Kč, nabízí je Informační centrum města Ústí v Paláci Zdar. Zbývá jich asi 70, vážní zájemci by si měli pospíšit s nákupem," řekl Zdeněk Kymlička, pořadatel.

Více o bonusech 2CD i show v Ústí s Antonínem Kny, který s Fešáky brázdí pódia 30 let. „Brzo mi bude 50. Ale co je to proti prvním členům Fešáků Robertu Mouchovi (72) a Fany Pátkovi. Bylo mu předevčírem 75," řekl Kny.

Hostů hromada

V Ústí odehraje zhruba 25 skladeb. Kdo všechno je zazpívá?
Mezi hosty se objeví Jindra Šťáhlavský, Hana Mladá, Erika Horká, Michaela Tučná, Petr Kocman, Karel Poláček, Radek Stanka i Emílie Petrá-šková Michnová či Mirek Roček (housle a mandolína), který s námi hrál. „Máme obrovskou radost, že po 18tileté přestávce s námi na turné vyjel Petr Novotný. Pořady uvádí s Josefem Aloisem Náhlovským a Josefem Mladým.

Písničky z 2CD jsou „Fešácké rodinné stříbro". Můžete ale říci více o čtyřech novinkách, které kompilaci zpestřují?
Prvním bonusem je původní americká píseň od slavné country rockové skupiny Eagles, její velký hit Tequila Sunrise. Zvláštní na něm je, že ho hrajeme 15 let, ale až teprve letos jsme dostali z americké strany povolení k vydání na CD. To byla velká radost! Český text napsal Tomáš Linka, který píseň také zpívá.

Ale nespoléhali jste pouze na zahraniční hity, že?
To určitě ne. Píseň Kolikrát je novinka z fešácké dílny. Je to původní věc od Jindry Malíka s textem Jana Turka.

Zní docela zajímavě. Jen nevím co je to vlastně za žánr, styl?
Dala by se označit za country reggae. Fešácké posluchačstvo má rádo tyto výlety do jiných žánrů a určitě, věřím, tuto píseň na 2CD uvítá.

Pokud vím, máte v plánu ze čtyř novinek zahrát nyní dvě. Které?
Určitě píseň Remíza, která je na zakázku ušitá pro Roberta Mouchu. Přišel za mnou a Honzou Turkem s tím, že by si rád zazpíval i rychlejší, živější píseň. Má jen pomalejší (Šéfe, Poslední Liftboy, Dnes beru…). Honza napsal text o životě muzikanta a já ho zhudebnil. Zpravidla to bývá obráceně. Ale myslím, že se povedla a Robert se v ní cítí skvěle.

Hit Joe Cockera

A ta druhá písnička?
Zahrajeme i novinku „Zítřky". Má skvělou historii, je to rocková skladba od Joe Cockera „Up Where We Belong". Ten celosvětový šlágr s ním zpívá Jennifer Warnes.
Erika Horká ji původně zpívala s Petrem Jandou v jednom TV pořadu, ale s jiným textem. Český text psal Petr Novotný jako Jasná zpráva II, ten text ale neprošel schválením a autorizací. Tak Tomáš Linka napsal nový, který víc koresponduje s originálem. My dostali v podstatě obratem na nový text povolení k vydání na albu. Co k písni dodat? Je skvěle zazpívaná, zahraná i zaranžovaná.