Na zámku v Libochovicích a na hradě Střekov Noc v roce 2012 pobavila, proč tedy obliby historické komedie s hudbou Karla Svobody nevyužít i na plese? V duchu Noci na Karlštejně se odehraje Ples všech Ústečanů v pátek 30. ledna v DK Ústí.

Vstupenky za 200 až 350 Kč nabízí Raiffeisen bank v Dlouhé ulici, Infocentrum v Ústí a také Firo Tour v OC Forum.

„Na plese vystoupí orchestr Severočeského divadla, jako císaře Karla IV. uvidíme Martina Novotného, císařovnu Elišku zahraje Petra Peterová, Buška z Velhartic Radek Krejč í stejně jako běžně v divadle v Ústí," slíbil Zdeněk Kymlička, pořadatel plesu.

Absolonová i Nagy

A další účinkující? „Monika Absolonová zazpívá Lásko má, já stůňu, Vladimír Hron hit Do věží, Eliška Lüftnerová nejen francouzské šansony. Navrch Orchestr Bonus, Junior band, skupiny Fonotest a Jazzvitamín, Dalibor Janda. Eliška Lüftnerová, cimbálovka Radhošť a Kroky Michala Davida," vypočítával Kymlička, zakladatel plesu.

Jak to máte vymyšlené s Nocí na Karlštejně na plese?
Zdeněk Kymlička: Z Noci na Karlštejně návštěvníky čeká hlavně úvod v podání orchestru Severočeského divadla s tím, že orchestr Bonus pak během večera zahraje další skladby z Noci, které nezazní během úvodu.

Kdo se v Noci představí?
Císařovnu Elišku zazpívá Petra Peterová, císaře Karla IV. Martin Novotný a Buška z Velhartic Radek Krejčí. Vše jsou to lidé, kteří v Noci Severočeského divadla hrají a zpívají, Martin Novotný je režisér, který dobře zná všechny role z muzikálu. Císař s manželkou přijdou do velkého sálu DK, zazní zde fanfáry… Doprovod, kejklíře a další lid z hradu zahrají členové Mladé scény z Ústí. Císařský pár obejde sál, zastaví se před orchestrem; zde zahraje Baladu o králi Karlu IV. Poté pak na jevišti sám císař udělí povolení k zahájení plesu.

Tím jeho role na plese skončí?
Ještě ne, využijeme i zajímavé souvislosti. Pokud mám správné informace, císař Karel IV. byl jediným vladařem v této zemi, který kdy sám pěstoval víno. Takže na plese budou vína ze všech českých oblastí, dodá je Ortopedické centrum. Chci, aby tam bylo i karlštejnské víno, což asi nebude tak snadné, ale věřím, že to pan doktor Kacerovský zvládne. Eliška Lüftnerová, zpěvačka z Ústí, tam zazpívá šansony, její program bude „pozdrav francouzského vína", a rožnovská cimbálovka Radhošť zase nabídne pozdrav v podobě moravského vína.

A další interpreti, skupiny, orchestry? Co nabídnou?
Jazzvitamín ve foyer na začátku zahraje jazzík i swing, cimbálovka nabídne i to, co se osvědčilo a lidi si o to říkali. Vedle běžného hraní ještě vystoupí na závěr ve foyer Domu kultury Ústí návštěvníkům, kteří budou odcházet. Minule si s nimi návštěvníci rádi zazpívali Vínečko bílé, museli ho hrát snad pětkrát. Pěkné to bylo, užil jsme si to i já. A Dalibor Janda i Peter Nagy zahrají na XVIII. Plese všech Ústečanů své klasické hity.