Činoherní studio volil Literárně dramatický obor (LDO) ZUŠ Evy Randové pro ukázky novinek. Žáci předváděli svůj um rodičům, blízkým, kamarádům, potlesk byl odměnou. Byli zábavní a sví.

Autor článku viděl něco recitace, utekla mu Zvířátka a loupežníci, viděl Vzpouru strašidel. Zde zářila Eliška Šimková (minister. úředník Kroupa), i ostatní hráli zajímavě. Příběh byl milý, svěží.

„Současné divadlo občas stírá hranice mezi jevištěm a hledištěm. Buďte bdělí," varovala nás Táňa Mádlová, vedoucí oboru, před hrou „Konec na druhou". Byla místy maličko chaotická, ale i bavila. Třeba infarkt staršího herce na premiéře Romea a Julie, šermování hůlkou a křik „Romea jsem měl hrát já!"

Šlo o přehlídku, ale „vyhrála" pro mě hra „Rozmarný duch" Noela Cowarda. Julie Houfková (režie) dobře vybrala herecké typy, ta duchařská komedie by obstála i vedle her dospělých, bavili Jan Hůda (Charles) i Anna Řeháková; jako pomstychtivá mrtvá žárlivá bejvalka Elvíra byla „k sežrání". A pointa? Charles: „Jeden duch na krku? Dobrá. Ale dva už nedám." „To se povedlo," opouštěla ČS jedna z divaček.

„Pěkná byla scénka z květinářství Daniely Malířové a Tadeáše Šťástky," řekla Hana Polanská, autorka snímku u tohoto článku. „Všichni překvapili. Byla i „okna", bez nich by to bylo trapně dokonalé," řekla vedoucí Mádlová. „Šanci vidět nás je i ve středuna závěrečném koncertě ZUŠ v divadle v Ústí. Za LDO vystoupí Matěj Krob (přednes), Jáchym Zvoníček a Natálie Zavoralová (oba přednes) i Josefína E. Kafková (monolog).