Dokazovat to bude v sobotu od 18.00 v kině Povrly Ochotnický divadelní spolek (ODS) Duha Povrly novou inscenací „Kožich pro milenku". Vstupné je dobrovolné, leč příspěvky v hodnotě aspoň 50 Kč budou slosovány okamžitě po skončení představení.

Zde v hokynářství

„Hra se odehraje v zázemí rodinného hokynářství famílie Hanáčkových a taktéž v hotelovém pokoji," slíbil Karel Sobota, principál Duhy i autor zlomyslné hry.

Vše se odehraje v blíže nespecifikované obci, kde si nevěra coby silná nectnost vesele bují, aniž by tam o ní okolí mělo sebemenší tušení.

„Vedeme si svůj poklidný a zaběhlý život a nemáme ani ponětí, cože se to u nás doma v zákulisí děje. Pohodička. A najednou prásk! Všechno je naráz venku a z pohodičky je rodinné peklo," hlásí Sobota.

„Chcete se vyvarovat takového dramatického a nervy drásajícího zážitku? Zúčastněte se praktického školení v sobotu 17.10. od 18.00 v kinosále v Povrlech. Uvidíte divadelní představení „Kožich pro milenku." V divadelním příběhu není nic, co by se ještě nestalo. Vše klape až do té doby, než se na scéně pardon v přísně tajném zákulisí objeví kožich. Kožich drahý, norkový. Vezměte si, prosím, ponaučení z dalšího děje," nabádá autor trpké komedie.

Nevěra i chamtivost

Kožich probudí v nevěrných aktérech další nectnost: chamtivost. Ta se prý s nevěrou slučuje jako pravdomluvnost. A složité předivo rodinných a zákulisních vztahů se začne bortit jako domek z karet; z kožichu se stává pověstný všeničící „kulový blesk."

„To bude pěkná tragédie, říká si teď mnohý neinformovaný čtenář," soudí Sobota.

Ale opak je pravdou!

… a životní zkouška

„Že nevěříte? Přijďte, uvidíte. Jako odolného jedince neskolí sebezákeřnější nemoc, i naše divadelní rodina, byť je nevěrou prošpikována, projde úspěšně životní zkouškou. Přijďte se podívat na to, co vše se může stát. A mějte radost, že se to nestalo vám," říká za soubor ODS Duha autor i režisér Karel Sobota.

Že nevěříte? Přijďte se podívat.