Vtipní byli na festivalu moderátoři „Nejhorší show rádia Fajn North Music", Kazma a Bruno. Tedy ti, které přizval Xindl X do „remixu" písničky Štědrý večer nastal pro své nové CD „Láska". Rozdávali publiku mobily, kdo si ho chytil, měl ho. Jednou darovali i auto, respektive vrátili majiteli ztracené klíče od něj.

Redaktor Deníku přijel na akci pozdě, zdrželo ho také pestré vinobraní na náměstí v Litoměřicích. Propásl tak taneční koncert originální a vtipné české elektronické kapely MidiLidi, jedné z nejlepších u nás. Může se tedy jen dohadovat, hráli-li i své skladby pro filmy Protektor a Polski film i skladby ze své poslední desky Operace Kindigo. Z výborného alba!

Spíš neznámí Evelynne hráli na festivalu také disko punk, sladce kytaroví Charlie Straight nešetřili hity pro slečny. Zpěvák v jednu chvíli seskočil z pódia, přelezl plot a vyrazil s kytarou do publika. Pěkný koncert plný emocí a tanečních rytmů odehrála Klára Vytisková se svou kapelou Toxique. Mimochodem, z TV Medúzy, kterou moderuje, to až tak nevyzní, ale živě na dosah ruky je to na pódiu pěkná kůstka. Ajaj, není už to skoro „harašení"?!

Česká Madonna a UDG

Jeden tedy nevěděl, zda na hity Toxique naplno tančit, či spíše okukovat neposednou Kláru, slečnu s image české Madonny. „Zahrajeme smutnou píseň o lásce. Nebýt jí, nemáme o čem psát a zpívat," vysvětlila zpěvačka. „A pak už to budou jen veselé písničky o lásce," dodala dívka, na pódiu obklopená čtyřmi muzikanty. Ani moc trapně nevyzněla její soutěž, jestli v publiku více zpívají dívky nebo kluci.

„Je tu někdo z Ústí?" zajímalo dříve ústecké pop rockové UDG. Kapela tradičně energií ani hity nešetřili, zněla slečna například Duše slečny Mai, Slzy deště, Kurtizána, Piloti (Ztraceni v iluzích, ztraceni v inspiracích), Hiphop Cowboy, Chimér a Kiss… „Písnička Vzdálení by měla být na naší nové desce, která brzo vyjde," prozradil zpěvák Petr Vrzák. Šel i blíž k publiku, bubeník Tomáš „Jugi" Staněk se na rukou lidí i „svezl". Stále efektní kousek!

Na pódiu se Tomáš Vrzák také rozvzpomněl na svůj dávný hrůzný zážitek z Litoměřického vinobraní. „Tak zas*anou tojtojku, jako na náměstí v Litoměřicích, jsme nikdy předtím a už nikdy potom neviděl. Holčina, která odtud právě vyšla a podávala mi dveře, mi jen řekla: Hodně štěstí," ohlížel se.

Macháček: Dík, táto

„Dík, táto, že jste si mě s mámou udělali," řekl (trochu jinak, mládeži nepřístupněji) litoměřický rodák Jiří Macháček (Mig 21) na pódiu svému otci, který předtím show svého hereckého synka s kapelou sledoval. Jiří zazpíval  Indiány, Malotraktorem, Tančím, Máma se vrací domů, Mávej (Skončil jsem s hulením) na melodii slavného Sinatrova swingového hitu My Way, reggae Dovolená na zotavenou nebo Chci ti říct…

Občas svižně, jindy vtipně a pak zas melancholicky zněly ty písně. „Krásně zpíváte, dobrý je to," chválil Macháček své publikum.

„Naši novou desku si kupovat nemusíte, žádnou jsme totiž nevydali," vtipkoval. „Zato se podívejte na náš Facebook, kde si můžete zadarmo stáhnout naše písničky v dobré kvalitě. Stejně byste si je vypálili, vy…" řekl herec slovo, které urazilo nejen mě. Nadávat svému publiku podle mého zas až tak velká legrace není, byť to ve srandě bylo myšlené. Asi Jiří trochu hulil, radši tu to slovo ani nezopakuju.

O vyvrcholení Ostrovního festivalu 2012, show Kabátu, pak více v samostatném článku.