Jana Honců, sbormistryně, učitelka zpěvu v ZUŠ Evy Randové a v ZUŠ Krupka i členka a sbormistryně Panoptika bude z muzea přebíhat do Café Alibi na Mírovém náměstí, kde od 19.30 hodin zazpívá Panoptikum na benefičním koncertu pro Spolek u pejska a kočičky na Čeřeništi.

V úterý Ústí zažije dva sborové koncerty. Sborový maraton v muzeu a koncert sboru Panoptikum. Jak spolu souvisejí?
S kolegou Vratislavem Řezáčem jsem organizátorkou Sborového maratonu, kam jsme letos pozvali mužský sbor Ch-tdž z Prahy. Protože by ovšem neměli na Maratonu dostatek prostoru ke zpívání, rozhodli jsme se ještě pro společný koncert s Panoptikem.

Zvete na Maraton vždy jen hosty, které znáte? Popřípadě už někde oceněné sbory?
Původně měl být Sborový maraton koncertem dětského sboru Randál a nějakého jednoho hosta. Vloni se nám počet hostů navýšil. Rádi bychom každý rok pozvali jiné sbory. Zatím lovíme mezi přáteli.

Jak moc ironický je název sboru Panoptikum?
Jsme opravdu různorodá skupina lidí. Kolikrát se divím, že spolu dokážeme vycházet. Taková koncentrace individualit na jednom místě se jen tak nevidí. Přijďte se v úterý opět na nás podívat a pochopíte (smích).

Ilustrační foto.
„Zušky“ se otevřou lidem. V Teplicích proběhne koncert

Čeká Panoptikum nějaké soustředění či prestižní koncert? Uvažujete třeba o natočení CD?
Na konci léta nás čeká soustředění před účastí na Mezinárodním soutěžním festivalu sborové populární hudby Jirkovský písňovar. Plánujeme koncert v rámci akcí Malé Paříže v Teplicích, kterou pořádá Tonda Moravec. Čeká nás i natáčení. Měli bychom být součástí zajímavého projektu, ale zatím víc neprozradím.

Proč jste se s Panoptikem rozhodli podpořit nový ústecký zvířecí útulek?
Se svojí zvířecí smečkou často navštěvuji veterinu u pana doktora Michálka. Tam jsme narazila na tento spolek z Čeřeniště. Je neskutečné, s jakým nasazením se celý tým veteriny stará o nemocná zvířata, už mockrát mi pomohli. Sabina Fiedlerová, zakladatelka spolku, se věnuje pomoci zvířatům jak v práci, tak ve volném čase. Obdivuji to, a proto jsem přišla s nápadem spolek podpořit. Panoptikum souhlasilo. Jedna z našich členek má už vyjednanou adopci pejska. A když se takových lidí najde víc, splní koncert svůj účel!

Karel Gott.
Karel Gott v Ústí nezazpívá. Porta zrušila jeho koncert