Na tradičním FSEfestu 2018 vystoupí POKÁČ či Gambrz Reprs, těšit se návštěvníci mohou i na exhibici v Poetry Slam. „Festivalem chceme přivítat nové studenty prvních ročníků a zároveň ukázat veřejnosti, že u nás panuje přátelská rodinná atmosféra a jsme otevření všem lidem i mimo akademickou obec," říká organizátorka akce Jitka Ježková, referentka pro vnější vztahy fakulty.

Příchozí se mohou těšit na známého písničkáře POKÁČe, který svým vystoupením podvečerní akci na zahradě FSE UJEP zahájí. Následovat bude exhibice ve Slam Poetry, ve které se představí nejen vicemistr ČR Tukan, ale také dva mistři České republiky tohoto žánru, Dr. Filipitch a Anatol Svahilec. Večer završí vystoupení rock´n´roll-rapové skupiny Gambrz Reprs.

„Letos pořádáme již pátý ročník tohoto festivalu. Jsem moc ráda, že vedení fakulty je těmto akcím otevřené, a že se náš festival stává stále více oblíbeným nejen u studentů naší univerzity, ale že vidíme stále častěji i návštěvníky z řad veřejnosti," dodává Jitka Ježková.

Letošní FSEfest má, jako každý rok, jednu novinku. Tou letošní je spojení s tzv. Erasmus+ Day, během kterého jsou studentům představeny možnosti studia v zahraničí na UJEP.

„Program Erasmus+ dává studentům jedinečnou příležitost poznat systém vzdělávání v zahraničí, zdokonalit se v cizím jazyce a také poznat jiné prostředí než to české," říká Ing. Gabriela Krečová, institucionální koordinátorka programu Erasmus+ na UJEP.

Navíc, díky spojení s Erasmus+ Day, se každý návštěvník může těšit na dárek! O co půjde? Nechte se překvapit. Festival je veřejnosti volně přístupný. Vstupné zdarma.