Odhadem přišlo na akci do letního kina asi 5 tisíc lidí a překonal se rekord o nejdelší klobásu! Lákadlem pro návštěvníky byla i šance vyhrát velkou LCD televizi. Tu možnost měl ten, kdo se zaregistroval do slosování o ni v kšiltovce či tričku některého z pivovarů včetně ústeckého.

„Televizi vyhrál Karel Kobík z Ústí,“ prozradil Antonín Kny, organizátor akce.

Program klapnul, některé návštěvníky ale překvapily větší fronty na pivo. „Ty se tvořily u našeho kvasnicového speciálu, piva vyrobeného jen pro tuto příležitost. To proto, že více pění a tak se točí pomaleji, ale také o něj byl zvýšený zájem,“ vysvětlil Jan Vyleťal z ústeckého pivovaru.

Vše vyvrcholilo v sobotu večer koncertem pop rockové skupiny Support Lesbiens. Účast byla rekordní, amfiteátr plný. Na hity Supportů tančily u pódia stovky lidí, řada mužů „šla“ do půl těla a tančila na lavičkách. Radostí.

Návštěvníci vypili více než 200 sudů piv v čele s domácími značkami Březňák a jedenáctkou Zlatopramen. Snědli i rekordní 150 metrů dlouhou klobásu. Vyrobena byla speciálně pro akci stejně jako kvasnicové pivo.

Klobása překonala český rekord o 49 metrů a „skončí“ v české Guinessově knize rekordů.

„Tak plný areál letního kina v novodobé historii Pivovarských slavností jsem ještě neviděl,“ měl včera radost Jan Vyleťal. Akce se do Ústí vrátila již v roce 2001.

Program nabídl za 60 korun hvězdy české popové a rockové hudby, i Clou, Prohrála v kartách či roztančenou a zábavnou zpěvačku Victorii. Ač je v 6. měsíci těhotenství, byla dokonalá. Horní pódium žilo soutěží rockových skupin. Vyhrál ji Arashit z Ústí.

Soutěže v pivním bowlingu i házení míčku na pivní maxi lahve Zlatopramen se vedle desítek dalších zúčastnil i Jiří Dudlič z Ústí. „Je to dobrá soutěž, ale těžká,“ tvrdil. „Proč jsem přišel? Mají tu dobré pivo,“ dodal.

Dobře se bavila i Andrea Hanzlíková, učitelka z Ústí. „Je to akce pro všechny, potkala jsem tu i své žáky. Přišla jsem si užít hudbu YoYo Bandu a vyšlo to, pobavili mě,“ přiznala nadšeně.

Mezi ty nejbláznivější ale patřilo pivní potápění. Vždy dvojice soutěžících oblékla potápěčské brýle, ploutve a šnorchl a poté lovila na čas z umělohmotného bazénku plechovky s pive ve svých barvách.

A světre zboř se – soutěž vyhrála drobná dospělá Děčíňanka. „Šílená soutěž! Nejtěžší bylo najít tu poslední plechovku,“ tvrdila. „Ploutve jsem měla na nohou podruhé, na suchu jsem v nich ale běhala poprvé,“ dodala se smíchem.

Hudební program bavil

Rekordní účast měla lidová slavnost hlanvně v sobotu večer, kdy vystoupila slavná česká pop rocková skupina Support Lesbiens.

Stovky lidí na její hity tančily pod pódiem amfiteátru, desítky mužů „šly“ do půl těla a tančily na lavičkách kina. Radostí.

Horní pódium kina žilo soutěží ústeckých rockových skupin. Vyhráli ji Arashit, tedy skupina, s níž je na pódiu veselo, i když se její hudebníci – a dokonce ani bubenice – při show nesmějí. Skupina s pestrým repertoárem vyhrála díky sto padesáti hlasům, které jí vhodili návštěvníci do „urny“.

Hlasující ale neměli snadnou práci, výkony skupiny Sníh na schodišti, Bestila, Fly to Mars či Toxic People byly hodně vyrovnané. „netuším, jak je možné že jse vyhráli. Fanoušky jsme na koncertech k hlasování pro nás nepřemlouvali. Asi jsme návštěvníky Pivních slavností oslovili hudbou, soudil Mirek Sláma, kytarista Arashitu.

„Sám bych hlasoval pro Toxic People. Hrajou si co je baví a co se jim líbí a dělají to dobře,“ vysvětlil hudebník.

Ač tu u publika nevyhráli, slavnostní byla sobota pro výborný Sníh na schodišti. Ti přivezli do amfiteátru slušnou show, svého nového spoluhráče – pozounistu a ještě lepší texty. Ta radost, s níž hráli, ale byla způsobena především velkou událostí v kapele. Jejímu baskytaristovi Karlosovi, respektive jeho ženě Věře, se totiž stejný den v 0.51 hodin v děčínské porodnici narodila dcera Terezka.

Malá slečna přišla na svět s mírami 48 centimetrů a váhou 2940 gramů, což také kapela hrdě publiku prozradila. A zvala jej, aby pro ni hlasovali, a že pak společně výhru dva tisíce korun při slavení narození potomka propijí.

Více v pondělním vydání Ústeckého deníku.