A to od 9.30, od 11.00 pro školy a pro veřejnost od 17.00.

Hlásí se málo škol

„Bohužel se nám hlásí málo škol," řekla Deníku Olga Sosová, učitelka zmíněné školy. Pohádku s kolegyní a studenty vymyslela a nastudovala.

„Muzikál má výchovný podtext. Děti si v něm neváží věcí, zachází s nimi jakoby nic nestály. Šlo mi o to, aby si děti uvědomily, že se mají ke zvířatům, lidem i věcem chovat slušně," vysvětlila Sosová.

Nezbedné děti Eva a Vašek se dostanou do Kouzelného světa, kde jim rozbité hračky vypráví svůj smutný příběh. Potkají Královnu říše hraček a ta je žádá, ať se zamyslí, proč byly přivedeny právě sem. Děti to nezajímá a tak je Královna změní v hračky, dívku a kluka, které dá jiným zlobivým holčičkám.

Radost z každého pokroku

„Holčičky začnou hračky ničit, chtějí jim vyměnit hlavy. To vymyslel Nikolas z DD a navrhl, aby se zhaslo a v té chvíli se dětem vrátila lidská podoba," řekla Olga Sosová. Víc ne, prý přijďte se podívat. Vstupné je dobrovolné.

„Baví mě tu tančit i zpívat," řekla studentka Lucka Unčovská z Ústí nad Labem, která v muzikálu hraje i na flétnu. „Těší mě energie naší paní učitelky a úspěch i potlesk diváků," prozradila Nikita Jiřištová z Děčína.

Co bylo na tom všem těžké, ptali jsme se dětí z domova. „Naučit se text, být sehraní, překonat trému," odpovídaly společně, hromadně. Ale ta námaha prý stála zato. A z čeho měla největší radost žákyně Lucka Nainarová? „Z každého pokroku, který jsme udělali."