Nic se ale „neudělá samo, je třeba s akcí Tanečnímu klubu Freedom pomoci. „Tak to cítíme i my, proto jsme Freedomu nabídli pomocnou ruku," říká Lenka Černá, šéfová Dobrovolnického centra v Ústí (DC).

Asi 40 dobrovolníků už má. „Ještě ale hledáme 10 15 zájemců, na které se lze spolehnout, že přijdou pomoci na dva plné dny, nebo na čtyři dopoledne či odpoledne," řekla.

Dobrovolníci se stanou součástí realizačního týmu. „Společně budeme usilovat o co nejlepší průběh a spokojenost tanečníků i návštěvníků. „Zájemci, dejte nám vědět, jaká role by se vám líbila," vybízí za tým DC Lenka Černá.

Více je na webu www.streetdance.cz, tamtéž či přímo na e-mailu DC lze také nabídnout svoji pomoc. A jak bude mistrovství vypadat, co nabídne?

„Budou zde tančit jednotlivci, páry i malé a velké formace to nejlepší ze zemí Evropy, od severského pojetí přes jižanský temperament až po osobitý styl z Ruska. Dobrovolníci budou pečovat o taneční parket, drobně dozorovat uvnitř, pomáhat při vstupu nebo třeba v info stánku. Začínáme již 13. června zhruba v 15.00 hodin společným setkáním na Zimním stadionu," doplnila ještě pro upřesnění Lenka Černá.