Depresemi unavená Adele (Kate Winslet), matka třináctiletého Henryho (Gattlin Griffith) vychází z domu pouze jednou za měsíc. Blíží se prodloužený víkend, a právě tehdy je čas zajet do obchodu na nákup. To se rozvedené Adele stává osudným. Z obchodu neodchází sama, ale se svým „únoscem" Frankem (Josh Brolin), trestancem na útěku. Ten se u Adele v domě hodlá skrýt před policií.

Do domu Kate Winslet se vnutí odsouzený trestanec, do kterého se během krátké doby zamiluje.

Zpočátku snímek režiséra Jasona Reitmana plyne jako vážné drama nejen s vynikajícím hereckým obsazením. Atmosféru podtrhává práce s hudbou, zvukem a především kamerou. Cit je zde kladen především na detail. Díky těmto aspektům se romantické drama stává napínavým.

Veškeré události, které ve snímku uvidíte, se odehrají během několika dnů. Adele postupně přestává ve Frankovi vidět zločince. A není divu. Během svého pobytu Frank 
v domě, který bez mužské ruky chátrá, provádí tolik potřebné opravy domu, žehlí, vaří, věnuje se Henrymu, vymění kolo u auta a stěžejní moment je, jak celá „rodina" peče broskvový koláč.

Do domu Kate Winslet se vnutí odsouzený trestanec, do kterého se během krátké doby zamiluje.

Frank postupně začne plnit roli nejen opraváře, ale také milence a otce. Adele během pár dní nabírá ztracené sebevědomí a je rozhodnutá opustit s Frankem americký venkov.

Snímek je protkán Frankovými vzpomínkami, které mají divákovi napovědět, proč byl statný muž vržen za mříže. Divákovi má být též zřejmé, že Frank není žádný padouch, ale ten správný chlap. Také Adele postupně odkrývá, kde se vzaly počátky její deprese. Prodloužený víkend není typický „Jason Reitman". Morálně kreativního antihrdinu zde nenajdete.

Divák zato jistě ocení práci s kamerou. Kameraman detailně snímá třesoucí se ruce mladé matky, vyděšené výrazy nebo společnou tvorbu zmíněného broskvového koláče. Nic by se však nemělo přehánět, protože některé scénky pak zavánějí filmovým klišé.

Romantické drama stoupá na hodnotě svými napjatými momenty. Vyvrcholením je asi to, když sousedka doveze 
k Adele postiženého syna. 
K němu je Frank také přívětivý. Ovšem handicapovaný chlapec se pokouší říct o hledaném „zločinci" své matce, místo pochopení však obdrží facku na tvář. Příběh je zajímavý tím, že je servírován divákovi očima třináctiletého Henryho, který o svoji lehce labilní matku pečuje.

Prodlouženému víkendu nelichotí snad jen časové rozmezí, ve kterém si hned po shlédnutí řeknete, že za tak krátkou dobu se toho tolik přihodilo.

PRODLOUŽENÝ VÍKEND
Drama, USA, 2013, 111 min
Režie: Jason Reitman
Předloha: Joyce Maynard (kniha)
Scénář: Jason Reitman
Kamera: Eric Steelberg
Hudba: Rolfe Kent
Hrají: Kate Winslet, Josh Brolin, Gattlin Griffith, Clark Gregg, Tom Lipinski,…