„Dobrovolné vstupné je proto, že získané peníze chceme využít pouze na občerstvení a cestovní náklady účinkujících. Těm již předem děkujeme za spolupráci na našem festiválku," říká Joska Troska, zpěvák ústecké rockové kapely Sníh na schodišti, která akci založila a opět i letos pořádá.

Trika za stovku

„Pro zájemce o náš festiválek: Můžeme slíbit, že si mohou koupit za pouhých 100 Kč trika mapující prvních deset ročníků festiválku. Je na nich výčet všech do té doby účinkujících: Tedy 61 kapel a 11 volnomyšlenkářů," říkají ústečtí rockoví Sněhuláci.

Touto akcí dávají „Sněhuláci" šanci vystoupit mladým a začínajícím kapelám zejména z Ústí nad Labem a okolí, většinou z Ústeckého kraje. Ale také spřáteleným kapelám z celé ČR i zahraničí.

Program Prvomájového festiválku: Postupně se od 10.00 do 22.00 pod širým nebem představí již v pátek 1. května: Hectic (UL), Váš Olda (UL), Idio a Idio (UL), Hellsing (UL), Cuppela (UL), Šťástka (UL), The Final Jam (LN), Rohypnol Mississippi Aussig (UL), Josh And His Fat Bitches (Roudnice n./L.), Stromví (UL), Louty (Roudnice n./L.), Josh (Roudnice n./L.), Sníh na schodišti (UL), Tom77 (Dubai), Magic Mushrooms (UL), Morasten (UL), Pankix (Pha), Will Eifell (UL), Zima (RA)