Snad nejstarší žijící česká generace muzikantů předvedla poctivou živou show bez playbacku. Publikum jim malé škobrtnutí 
v rytmu či ujetí od tónu bez mrknutí oka odpustilo.
„Když já vám povídám, že je nebe na zemi, pravdu mám, věřte mi," střihli si hned dvakrát na konci téměř čtyřhodinové show legendy šedesátých let oblíbenou hitovku Voskovce a Wericha, ke které natočili i videoklip.

„Mařeno, to, co zpívá ten dědek do mikrofonu, zpívá 
v televizi princ."O písničce Prstýnek Josef Zíma

Všem muzikantům na pódiu velel nekorunovaný král dechovky i celého večera Josef Zíma, který je také nejstarším účastníkem turné Evergreen Tour. Ne nadarmo ho produkce zařadila až na samý konec večera jako zlatý hřeb. „Trošku mě to mrzí, že na mě bude čekat plný sál lidí, které budou bolet ‚zadky' od sezení," zavtipkoval zpěvák 
v rozhovoru pro Deník před vystoupením.

Gradace a žánry

Koncert v rámci Evergreen Tour celý večer příjemně gradoval. Viktor Sodoma rozehřál publikum vtipnými jednoduchými popěvky o žárlivém papouškovi, tygru z Indie či parním stroji.

Po něm přišel na řadu rockovější Karel Kahovec 
s bandem George & Beatovens. Nejprve zahrál své největší hity a v druhé polovině zavzpomínal na skladatele a zpěváka Petra Nováka písněmi jako Hvězdičko blýskavá, Náhrobní kámen, Povídej nebo Já budu chodit po špičkách.

Plavci naladili na country notu a největší úspěch sklidili s Inženýrskou.

KONCERT V ČÍSLECH6 sólistů (Yvetta Simonová onemocněla)
4 kapely
29 muzikantů
4 hodinová show
1 přestávka
přes 50 hitů
35 techniků

Dvojice Pavlína Filipovská a Karel Štědrý obstarali i práci speakerů. Jejich hudební momenty přenesly posluchače do zlatých časů Divadla Semafor – Babeta, Pramínek vlasů, Tereza, Včera neděle byla nebo Proč se lidi nemaj rádi.

V podobném lehčím tanečním rytmu jako Plavci se představila parta Patrola Šlapeto, která lidově sázela staropražské kuplety a popěvky a některé písně Karla Hašlera. 
A přestože se v sále sešlo mnoho chodítek, berlí či holí, přítomní diváci i bez ohledu na svůj věk začínali litovat, že si nemohou na chytlavé kousky „skočit".

Se Šlapetem se ještě pěvecky vrátilo duo Filipovská/ Štědrý, aby zazpívalo Za Strahovskou branou.

Další číslo patřilo noblesní Evě Pilarové, která na pódium vplula jako vždy v blyštivé róbě, kterou jí navrhl její dvorní návrhář Osmany Laffita. V rozhovoru po koncertě prozradila, že si ji prý vyhlédl na Kubě, když mu bylo pouhých osm let. Při její show ho nadchly blýskavé šaty a slíbil si, že jí jednou takové také navrhne.

Montiho čardáš

Největším zpěvaččiným hitem je bezesporu Montiho čardáš, u kterého většina posluchačů žasne, jak to interpretka může zazpívat? Dala to i tentokrát!

Závěrečná půlhodinka patřila princi a miláčkovi publika Josefu Zímovi, který koncem března obdržel Cenu Thálie za celoživotní operetně-muzikálové mistrovství. Během svého sólového vstupu vyprávěl a vtipkoval. Zazpíval si s kolegy i dva duety. Bohužel Yvetta Simonová onemocněla, což publikum neslo velmi těžce, takže na jejich společný kus – Sentimentální, nedošlo.

Největší ohlas sklidily pohádkové – Poupátko a Prstýnek. Rozloučil se svižnější semaforovskou Blues pro tebe.
Interpreti, kteří se na festivalu pro seniory představili, fungují na hudební scéně přes padesát let. Dá se říci, že na českém trhu se zaplnila prázdná skulina. Čtyři hodiny možná byly na starší ročníky moc dlouhé, ale díky přestávce a povedené gradující dramaturgii nemohl nikdo litovat.

POHLEDEM MLADŠÍ GENERACE

Redaktorka Hana Langrová.Ta naše písnička česká! Šedesátková je hezká…
Na písničkách z šedesátých let jsem vyrostla a opravdu mě těší, že jsem tři čtvrtiny repertoáru Evergreen Tour znala, přestože vystoupivší interpreti zahajovali své hudební kariéry desítky let před mým narozením.
Generace zpěváků z šedesátých let ještě není zkažená vymoženostmi doby pozdější – jako jsou syntezátory či playback. Hrají vše poctivě naživo i na úkor chyb nebo nepřesností, což se v jejich věku dá odpustit. A je mi to mnohem sympatičtější než hudební obelhávání a podvádění…
Jako největší nevýhodu koncertu shledávám fakt, že se na písničky nedalo tančit. Samozřejmě chápu, že cílová skupina turné by se bez sedaček neobešla. Jsem ovšem přesvědčená, že řada mých vrstevníků by si na stejné hity moc ráda zařádila.
Nejvíce jsem si užila vystoupení Evy Pilarové a Josefa Zímy, které považuji za opravdové legendy. Generačně mě asi trošku minuli Viktor Sodoma a Karel Kahovec, ale podle ohlasu mých rodičů, které právě oni bavili nejvíce, chápu, že každý z interpretů si našel své posluchače. Už jsem navštívila opravdu mnoho hudebních festivalů, ale na tom pro seniory jsem ještě nikdy nebyla a vsadím se, že se jich v Česku moc nepořádá. Snad tohle byla první vlaštovka a moje generace na takové party bude chodit s berlemi řádit úplně běžně.

Co zpívaly legendy 60. let v areně?

KAREL ŠTĚDRÝ a PAVLÍNA FILIPOVSKÁ
Pro všechny v sále

VIKTOR SODOMA
Evergreen Band
Žárlivý Kakadu
Tygr z Indie
Haló děťátko
Parní stroj
Ježek se má

KAREL KAHOVEC
George & Beatovens
Paní v černém
Poprava blond holky
Modřínů háj
Povídej
Hvězdičko blýskavá
Já budu chodit po špičkách
rock´n´roll
Náhrobní kámen

RANGERS BAND (PLAVCI)
Plavci
Julianne
Dej Bože můj
Ta zem je tvá zem
Smutný psaní
Inženýrská
Colorado
Medley Voda (Najdi tón, Láska je věc kouzelná, Nos pro trable, Vysočina, Pole s bavlnou)

KAREL ŠTĚDRÝ
Evergreen Band
Mám malý stan
Hospoda
Semaforská směs

KAREL ŠTĚDRÝ a PAVLÍNA FILIPOVSKÁ
Evergreen Band
Jsme Áčka
Semaforská směs (Proč se lidi nemaj rádi, Včera neděle byla, Kapitáne, kam s to lodí)

KAREL ŠTĚDRÝ
Semaforská směs (Pramínek vlasů, Tereza, Babeta – s Pavlínou Filipovskou)

přestávka

PATROLA ŠLAPETO
Po starých zámeckých schodech
Pětatřicátníci
Já mám holku od Odkolků/Bílý kvíteček
Česká písnička
Kde je moje máma
Ku Praze uhání vlak
Ručičky, nebojte se

PATROLA ŠLAPETO a K. ŠTĚDRÝ a P. FILIPOVSKÁ
Za Strahovskou branou

EVA PILAROVÁ
Evergreen Band
Co je to láska (Kočka není pes)
Směs Amfora (Sup a žluva, Kočka na okně, Pršelo jen se lilo, Marnivá sestřenice, To všechno odnes čas)
Montiho čardáš
Swing, to mě baví
Hello, Dolly

JOSEF ZÍMA a PAVLÍNA FILIPOVSKÁ
Evergreen Band
Nej, nej, nej

JOSEF ZÍMA
a KAREL ŠTĚDRÝ
Evergreen Band
Milenci v texaskách

JOSEF ZÍMA
Evergreen Band
Směs Rudolfa Cortéze (Dobrou noc, Váš dům šel spát, Až budeš má)
Země odkud přicházím
Pohádková směs (Poupátko, Prstýnek)
Blues pro tebe

ANKETA: Jak jste si užili koncert?


Kateřina NygrýnováKateřina Nygrýnová

studentka, Liberec

I přesto, že jsem patřila 
k nejmladším v publiku, znala jsem většinu písniček, zpívala si a pohupovala nohou do rytmu – chyběl tam snad už jen parket. Poslední píseň, a zároveň jedna z mých nejoblíbenějších, Nebe na zemi, v podání všech účinkujících, byla krásnou třešinkou na dortu. Nejvíce jsem si užila Evu Pilarovou a Josefa Zímu.


Jiří MajorJiří Major

realitní makléř, Liberec

Koncert jsem si užil náramně. Jsem nadšený. Nejvíce se mi líbil Karel Kahovec a Eva Pilarová. Ona je prostě nezmar. Asi nikdy jsem nebyl na tak velké akci, kde by vystoupilo tolik zajímavých interpretů.