Festivalu po celou dobu jeho trvání přálo sluníčko, které mnoho návštěvníků přinutilo svléci se do plavek a vyzkoušet pověstné ostrovské rybníky. Ti diváci, kteří se zrovna nekoupali a neprocházeli pod pískovcovými skalami, měli možnost sledovat různorodý výběr hudby od folk-popového Willa Eifella, přes indie-rockové Houpací koně, hippie Dr. Kobayashi Maru and the Mothership Connection, ska kouzelníky Yellow Cap a Berlin Boom Orchestra, elektro popové 100°C až po punkery Šašci bez hodnosti.

Dvoudenní festival nabídl celkem 14 kapel, které si mohli hudební fanoušci užít nejen z louky před pódiem, ale také například z čajovny nebo od vlastního stanu či táborového ohně.

Kdyby se festival nejmenoval Rock on the Rocks, určitě by se musel jmenovat Pohoda, protože to byl pocit, který nás po celý víkend provázel. Návštěvníky například nikdo neotravoval předraženými lahvemi s vodou, prostě si mohli vodu natočit vedle umývárny a toalet. Organizátoři nikoho nešacovali a každý si mohl z domova přivézt třeba svačinku. To by ale byla chyba, protože jídlo nabízené ve festivalovém areálu vypadalo už na pohled neodolatelně.

„Jsme rádi, že si lidé festival užili. Na jeho organizaci jsme strávili poměrně dost času, ale na tom roztančeném davu před pódiem je vidět, že každá minuta stála za to," řekl zástupce pořadatelského sdružení Kultur Courage Philipp Scherf.

V sobotu byli návštěvníci napjatí díky soutěži mladých kapel Newcomer Contest. Vítězové jsou nakonec Drive, kapela pocházející z Drážďan. Na festivalu se příští rok můžeme těšit na ústecké No discipline a koncert v Ústí nad Labem odehrají Krušnohorci Burned Past.

Zpracoval Petr Bureš