„Prožil jsem v RC Tukan zásadní rok svého života. A je to pro mě i radost udělat akci pro lidi. To je to, co mě baví,“ říká Vlček. Zve dnes od 18 hodin do bývalého Divadla hudby v areálu Spolchemie v Klíšské ulici, kde klub působil.

Na koncertě dnes zahrají kapely, které Tukan bavily i tehdy. Jolly Joker & The PBU či teplická punková legenda Šanov. Vystoupí i Magma Hotel, jeseničtí Lights off, noví HillSide z Ústí. Chillout zónu rozezní pohodová teplicko-ústecká jistota La Banda Sound System.

U zrodu názvu legendární klubu byl muzikant Karel Hejný. „Nemohli jsme se dohodnout, padaly i nesmysly. A když už jsme se dost hádali, bylo nás osm, Karal zařval 'Hádáte se jak tukani!' a název byl na světě,“ vzpomínal Hejný.

Na fotce jsou všichni majitelé před 25 lety. Petr Roubal, Míťa Dimitrov, Jakub Vágner, Jarin Švec, Marian Stanko, Karel Hejný, Richard Vlček a chybí Honza Všetečka, ten s krumpáčem nám hodně pomáhal, ale už nevím jak se jmenoval.Foto: archiv Richarda Vlčk

Tým se změnil, z původní party nezůstal nikdo. „Klub nám byl vlastně ukraden, měl v tom prsty Lehman, který k nám chodil často. Přesvědčil tehdejšího ředitele chemičky, že to bude dělat lépe. Chemička nám dala výpověď a ještě nám na cestu dala fakturu za zbytkové teplo, kterým se v Tukanu topilo. Dělalo to 200 tisíc, tehdy ohromné peníze. My jsme je samozřejmě neměli, tak jsme museli jít,“ ohlíží se Vlček 24 let zpátky.

Tukan posléze načas nahradil klub Zeppelin, i ten však brzy přestal fungovat. Prostor zůstal většinu času nevyužitý. Pořadatelé ho oživili zatím jen pro konání dnešní akce. Do budoucna počítají s tím, že se v něm budou konat příležitostné koncerty.