I tentokrát se večer dokonale podařil. Počasí vyšlo jako na objednávku, restaurace a grill na jedničku, vzájemná interakce mezi muzikanty a posluchači byla ukázková. Folk rock se nesl celým areálem, zvuk byl vynikající.

Večer nesl název Akusticky. Akusticky? Akusticky! a byl ve znamení vystoupení skupin R.A.Š. a Staré školy v jejich programu Unplugged. Obě reprezentovaly Ústí nad Labem.

První hráli R.A.Š. neboli Romantické akustické šmrdlání. To je ústecký projekt Radka Švejdy a jeho kolegů z kapely Ferit, Nepitch Band a dalších. V sestavě Michal Mareček (klávesy), Tomáš Kolínský (baskytara, zpěv), Patrik Švejda (cajon) a Radek Švejda (kytara, zpěv) kvartet odehrál svůj set prověřených skladeb. Zazněly známé standardy včetně letité Město spí. Soubor si také přivezl svůj merch, takže oblékl do svých triček s výňatky textů skladeb řadu posluchačů.

Po krátké přestávce nastoupila Stará škola ve svém akustickém programu Unplugged. V rozšířeném obsazení pro tento program, v sestavě Dalibor Štefl (baskytary, harmonika, zpěv), Hans (percussion), Vítězslav Štefl (kytary, zpěv, synth) a stálý host Miroslav Slávek Vojnar (kytara) kapela přednesla akustická ztvárnění svých nejznámějších skladeb. Nemohly chybět trvalky Pohádkový bál, Na to mám čas až budu starej anebo Na cestě. Skupina hrála s chutí a poodhalila i své nejbližší plány. Mezi nimi nechybí nové CD v unplugged verzi, což bude mezi severočeskými kapelami novinka. Ale Škola chystá třeba i nové webové stránky s celou řadou vychytávek pro příznivce.

Návštěvnost koncertů byla opět nečekaně vysoká. Rezervace stolů byla v Tivoli předem zamluvena, z restaurace se musely přinášet další stoly a židle k sezení. Výsledkem byl uvolněný, příjemný, letní podvečer a večer plný hudby a rockové poezie.

Vítězslav Štefl