Divácky atraktivní 49. Mezinárodní taneční festival 2018 se odehraje první listopadový víkend ve Sportcentru Sluneta na Klíši. Kdo se chce pokochat kreacemi těch nejlepších domácích, ale i světových tanečníků, neměl by otálet. Vstupenky rychle mizí.

„Už nyní máme vyprodané střední sektory tribun haly Sluneta. Vypadá to, že lidé opět přijdou a spolu s účastí České televize udělají tanečnímu festivalu báječnou atmosféru,“ svěřil se Deníku hlavní pořadatel festivalu Petr Barnat.

Pořadatelé se snaží každý rok přicházet se zajímavou osobností na postu moderátora. „Tentokrát to bude populární herec Pavel Kříž, který ztvárnil hlavní roli v oblíbené české sérii milostných komedii o Básnících,“ prozradil Barnat. Kříž má k tanci blízko, uspěl totiž v soutěži StarDance. Sekundovat mu bude tanečnice Kamila Tománková.

EVROPSKÉ SHOWDANCE

Chybět nebudou ani atraktivní festivalové novinky. „Na soutěžní úrovni je tu velká ústecká premiéra Mistrovství Evropy v Showdance. Dosud se konaly pouze světové šampionáty a to převážně v Číně. Dostupnost tak prestižní soutěže v této zvláštní disciplíně byla pro diváky velmi složitá. Nyní ji ovšem přivážíme přímo do středu Evropy. Diváci díky ní uvidí všechny taneční páry světové špičky,“ vypíchl Petr Barnat účast hvězd tanečního nebe.

V sobotu se ve Slunetě uskuteční prestižní národní šampionát ve formacích, což je v Česku unikátní soutěž. „I letos ji totiž uvidí pouze Ústí nad Labem. Přihlášeno je pět souborů. Je za nimi opravdu spousta dřiny a odříkání, ale i radosti a píle,“ nešetřil nadšením pořadatel.

Ani v neděli nebudou příznivci kvalitního tance ochuzeni o světovou úroveň. Do Ústí míří taneční páry na soutěže světového tanečního okruhu WDSF v několika věkových kategoriích od mládeže až po seniory,“ přiblížil Barnat.

A zatímco letošní ročník ještě ani nepřivítal v klíšské hale první návštěvníky, Petr Barnat už se svým týmem chystá jubilejní 50. ročník akce. „Bude to opět něco,“ předeslal. „Výročí akce, na které se dřív podílel i můj tatínek, je pro nás velký závazek. Další ročník už máme téměř postavený,“ zmínil.

Tak velký festival se totiž musí připravovat s alespoň ročním předstihem. „To kvůli partnerům, abychom se nemuseli spoléhat jen na peníze ze vstupného. A také proto, že nám mezinárodní federace přidělují pořádání prestižních světových soutěží právě s ročním předstihem. Bez toho se neobejdeme, chceme-li nabídnout publiku špičkovou světovou kvalitu. A to chceme,“ uzavřel Petr Barnat.