Pak vám 60. let, časy zdravého hudebního soupeření rivalů McCartnyho a Lennona připomenou ústečtí The Boom – Beatles Revival Band v sobotu večer na hradě Střekově na akci typicky podzimní, na III. slavnostech vína a burčáku.

Poprvé bylo naposledy

„Naposledy jsme na hradě Střekov hráli už v roce 1993. Je to pro nás velká nostalgie, vždyť tam s námi vůbec poprvé vystoupil bubeník Hynek, který je v The Boom dodnes. Během dvou hodin, tedy od 19.00 do 21.00, zahrajeme ve čtyřech, tedy bez orchestru, průřez tvorbou Beatles od začátku do konce," řekl Pavel Nepivoda, zpěvák a kytarista The Boom. „Ale po stránce nápojů to až tak „liverpoolské" nebude. Myslím, že členové Beatles spíš dávali přednost pivu nebo whisky s colou, než vínu," vysvětlil Pavel Nepivoda.

The Boom versus Stouni

Jedinečné společné vystoupení legendárních kapel Rolling Stones Revival Prague a The Boom Beatles Revival Band z Ústí nad Labem. Koncert se uskuteční v sobotu 21. září od 20:00 v Kulturním domě v Tisé. „Koncert je jedinečný díky konfrontaci dvou stylů, které utvářely hudební myšlení nejen 60. let, ale i naší současnosti. Málokomu se poštěstilo vidět Beatles a Rolling Stones na jednom pódiu a my v Tisé tuto možnost nabízíme," řekl Václav Fuchs z občanského sdružení Kultura Tisá. Koncert bude tzv. soubojem kapel. Obě se budou na pódiu střídat v kratších hudebních blocích a bojovat tak o přízeň publika.

Znáte pražské Stouny?

Rolling Stones Revival Prague působí téměř 30 let. Počátkem 80. let se začala formovat skupina nadšenců, kteří se věnovali popíjení "různooktanových" nápojů za hudby Rolling Stones. Díky zručnosti jednoho z nich se tyto večírky „zvrhly" ve spontánní muzicírování a kolem roku 1983 se objevila v jádru spolku první veřejně hrající a poslouchatelná sestava, která o pár let později absolvovala i první významná vystoupení. Díky umanutému sběratelství jednoho ze zakládajících členů se kapela dostala kromě kompletních nahrávek i k notovým materiálům a, což bylo v tehdy téměř nevídané, i k pirátským koncertním nahrávkám Rolling Stones.

Od roku 1997 jezdí kapela hrát do Rakouska i SRN. Nedílným doplňkem významnějších vystoupení se stává tříčlenná dechová sekce. Současná sestava je Zlatko Hejma (zpěv) - Zbyněk Jaroš (kytara) – Dan Vavrla (kytara) - Vladimír Adamský (basa) a David Uher (bicí). Hrají hity Satisfaction, Paint it Black, Jumpin' Jack Flash i Angie či méně známé "lahůdky" jako Midnight Rambler.

„Ústecké The Boom není třeba nějak více představovat, zvláště po vydařeném koncertu v září 2012 v Tisé, na který se přišlo podívat více než 150 diváků," dodává Václav Fuchs.

Boom a Stones: Jak a za kolik

Koncert je pořádán sdružením Kultura Tisá za finanční podpory obce Tisá. Vstupné je 90Kč, vstup pro seniory starší 70 let zdarma. Děti mladší 15 let v doprovodu rodičů mají vstup rovněž volný. Rezervace vstupenek (vzhledem k omezené kapacitě sálu) je možná na emailu kulturatisa@seznam.cz. Více na www.facebook.com/kulturatisa.

Doprava na místo konání není komplikovaná. Při dopravě osobním vozem je možnost využít několik parkovacích míst přímo před kulturním domem, či větší parkoviště při vstupu do skalního města v Tisé. Na místo konání se lze dopravit také veřejnou dopravou, zastávka se příhodně jmenuje Kulturní dům.

„Se Stones už jsme párkrát hráli v Praze v klubu Vagon na Národní třídě. Takže s kluky z Prahy už se známe," prozradil Pavel Nepivoda. „A dokonce už jsme zde i podobný souboj absolvovali," dodal.

KD Zátiší i Severočeské divadlo

Týden po Tisé pak The Boom zamíří do KD Zátiší v Chabařovicích. Zde nás čeká tříhodinové hraní, vystoupíme také s naším klávesistou Martinem Bechyňským a hráčem na perkuse Tomášem Portem.

A pro úplnost: The Boom vystoupí živě v úspěšném ústeckém tanečním představení „The Beatles - The Doors" již v úterý 17. září od 19.00 v Severočeském divadle.