Kdy: V neděli 10. listopadu od 19.00 hodin
Kde: Veřejný sál Hraničář, Ústí nad Labem
Za kolik: Běžné vstupné 150, senioři a studenti 100 korun

„Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“? Performance na základě rozhovorů s pamětníky, sdílejícími zkušenost se životem před a po roce 1989, sleduje různé podoby převratu, jež způsobil revoluční rok v jednotlivých biografiích na obou stranách českoněmecké hranice.

V dnešní postrevoluční době je všechno zřejmě tak, jak si zasloužíme: unavená krajina, absurdní dramata, tekutá nehybnost. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, ale někdy to trvá nenávistně a lživě dlouho. 

Umělecké duo VerRich (Veronika Kyrianová a Richard Němec) ve spolupráci s Centrem pro střední Evropu Technické univerzity v Drážďanech, tamní DIE BÜHNE, Veřejným sálem Hraničář v Ústí nad Labem a GOGLMOGL produktion zpracovávají ve své audiovizuální performanci rozhovory s pamětníky roku 1989 v česko-německém pohraničí.

V tvůrčím dialogu se švýcarským zvukovým aktivistou a hudebníkem Davem Phillipsem, jenž událostmi roku 1989 nebyl nijak zasažen a nabízí nezávislý pohled odjinud, spoluvytvářejí fugu zkušeností se společenským vývojem posledních více než třiceti let. Nedělní představení bude dvojjazyčné (česko-německé).Jeho ústecké premiéra je součástí festivalu Dny české a německé kultury 2019.