Krátce nato pronesl astronaut Armstrong slavnou větu „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo,“ a počin, který se stal možná nejodvážnější výpravou od časů plavby Kryštofa Kolumba, tak byl úspěšně završen.

Fascinující byla i éra letu předcházející a životní příběh člověka, jenž dostal privilegium udělat na Měsíci první „lidský“ krok. Příběh Prvního člověka začne v roce 1962, kdy začal pracovat jako pilot NASA a kdy se musel vyrovnat  s tragédií, smrtí dvouleté dcery na nevyléčitelnou nemoc. Pro práci, která představovala permanentní koketování se smrtí těžko mohla NASA volit vhodnějšího aspiranta.

Neil Armstrong (Ryan Gosling) není vesmírný kovboj, který riziko podstupoval dobrovolně, s frajerským nadhledem. Na druhou stranu nepanikaří, když mu jde o život. Jeho základním charakterovým rysem je klid i ve chvíli, kdy se ve zkušebním modulu řítí k zemi volným pádem. Klid, když odpovídá synovi na otázku, zda se z mise vrátí i klid ve chvíli, kdy dělá historický 1. krok. Protiváhou klidu je neklid jeho ženy (Claire Foy) a její vnitřní drama, s jakým prožívá i možnost, že se jí už nevrátí. 

Neděle 17. března v 15 hodin, veřejný sál Hraničář, vstupné je 70 - 100 korun.