Snímek rocková parta natáčela nedaleko železničního mostu v Ústí nad Labem přímo v řece. Hlavní roli si v něm zahrála potetovaná blondýnka Veronika, kterou nakonec zpěvák Petr Bydžovský, hrající vodníka, potopí pod hladinu Labe.

Blondýnka rebelka

„Celý příběh je postavený na tom, že vodník si užívá u řeky, kam ho přišla provokovat blondýnka s vizáží rebelky," popisuje zpěvák Toxiků.

Kromě Veroniky vás v klipu zaujme i souprava bicích nástrojů, jejíž efektní záběry vypadají, jakoby bicí stály na hladině. Režisér Vladimír Cettl a kameraman David Surý tak šikovně využili nízkého stavu Labe.

Bicí z plechu

„Bubny jsme postavili na dřevěnou desku podloženou cihlami. Naštěstí bývalý bubeník Toxiků Pišta vlastní bicí vyrobené z plechu, takže nevadilo, že jsou bubny asi centimetr pod vodou," vysvětloval Cettl a zároveň prozradil, jaké problémy kapela měla se stavbou podložky pod bicí soupravu, na které řádil „vodník" Pedro.

„Začali jsme se stavbou v 8 hodin ráno, jenže za hodinu hladina Labe klesla asi o 20 centimetrů. Proto jsme museli podložku přesunout ještě více do středu řeky a vše znovu nachystat."

V závěrečných titulcích také běží informace, že v klipu nechcípla žádná betta bojovnice. Akvaristům je totiž známo, že když dáte do jedné nádoby dva samce těchto pestrobarevných rybiček, tak se poperou a nezřídka jeden z nich chcípne.

Rybičkám se daří dobře

Jejich bojové schopnosti jsou v Thajsku a dalších zemích dokonce podporovány šlechtěním a využívány k tradičním rybím zápasům, na které se sází.

V první sloce klipu Vykoupej bábu se zpívá: „Přijdu domů a pustím si zprávy," a právě v tomto okamžiku vodník přilévá z jedné nádoby růžového samce betty k fialovému.

„A my čekali, že se poperou, jenže nic se nedělo," usmíval se Cettl. „Takže diváci nemusí mít strach o život rybiček, oběma se stále daří dobře," doplnil.

Křest klipu Vykoupej bábu

Skupina Toxic People pokřtí videoklip Vykoupej bábu na Festivalu free Tibet, který se uskuteční v sobotu v Dolní Poustevně.

V místním Národním domě vystoupí také Totální nasazení, Sabina Křováková, Loco Loco, Larika, Hello Officer! a další.

Více informací na http://free-tibet.cz