Fanoušci humoru a komedií Zdeňka Trošky se dočkali. Stejně jako Slunce seno má tři díly, Babovřesky se rovněž dočkaly závěrečného dílu.

Režisér přijede uvést tuto předpremiéru společně s početnou hereckou delegací do libereckého multikina Cinestar v úterý 6. ledna. Předprodej na tuto akci je již v plném proudu. Od 18 hodin bude v prostorách multikina probíhat autogramiáda. V 19 začne beseda s režisérem a herci a následné promítání.

TŘETÍ DÍL BABOVŘESK. Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil: Horáčková vybíhá z domu naproti mladé dámě, která přijela do Babovřesk. Místní drbny, které se sběhly na náves, v ní poznaly sestru Glorii. Ta se (po vzoru faráře Petra) rozhodla vystoupit z řádu a zůstat v Babovřeskách. Zápletka se točí okolo pomsty starosty Stehlíka a místních chasníků Horáčkové… do vesnice se vrací kontrolor Dodo. Není sám, přijíždí s ním jeho manželka, která Stehlíkovi zajistí dotaci, díky níž starosta může poslat všech sedm místních drben k moři… Akce „likvidace bab" začíná. A nad tím vší bdí nový farář, který přijel do vesnice nahradit pátera Petra.

Pro komedii si tvůrci filmu vybrali tureckou riviéru Side a opět jihočeské vesničky ve stylu selského baroka. Ty jsou ústředním dějištěm příběhu, kde rozhodně nechybí svérázné vesnické postavičky v podání známých českých herců.

O tom, že některé věci ve filmu mají reálný základ a že vlastně všechno tak nějak vychází ze života přesvědčuje i Zdeněk Troška. „Jak jsem již řekl, někteří se v tom možná i poznají. Nechybí třeba ani místní drbna „Božena Němcová", ale i další reálná jména, která jsem tak trochu přenesl do samotného děje…" říká režisér a autor scénáře Zdeněk Troška.

Do kin přichází komedie Babovřesky 3, kterou režisér Zdeněk Troška natáčel v jižních Čechách. Na snímku režisér při natáčení u moře v Turecku.

Ten, jak známo, rád sbírá útržky ze života obyčejných lidí a přenáší je na filmové plátno.

Do hlavních rolí obsadili tvůrci herce zvučných jmen: Janu Synkovou, Veroniku Žilkovou, Lucii Vondráčkovou, Pavla Kikinčuka, Terezu Bebarovou, Bronislava Kotiše a Lukáše Langmajera. Dále se ve filmu ve vedlejších rolích objeví: Jiří Pecha, Tomáš Trapl, Jan Kuželka, Miriam Kantorková a mnoho dalších. Fanoušci Lucie Bílé se opět dočkají, protože se ve třetím pokračování držitelka titulu Zlatá slavice opět objeví, tentokrát s celou romskou družinou