Psali jsme: Ústečan boduje v soutěži Dj´s, dostane se i do Kanady?

O jeho postup do užšího výběru se hlasováním na internetu postarali především fanoušci Dj Australana (vlastním jménem Thomas Musil).  „Nejhorší bylo to čekání. Výsledky měly být už v pondělí, ale nakonec jsem se to dozvěděl až ve středu brzy ráno z Facebooku."

„Zrovna jsem hrál v Praze a ve čtyři ráno to přišlo. Vyskočil jsem z místnosti a hned jsem to oslavil sklenicí cuba libre. Na šampus už bylo pozdě. Dneska jsem spal sotva hodinu a jedu na záložní systém," smál se.

Zároveň s tím zaznamenal také zvýšený zájem o svou osobu. Například na Twitteru ho začal mimo jiné sledovat i prestižní výrobce mixážních pultů. „Určitě mi hodně moc pomohli fanoušci a přátelé i lidé, kteří mi poslali svůj hlas. Bez jejich pomoci by to prostě nešlo. Takže jim všem hodně děkuji," dodal Musil.

Ten je synem emigrantů do Austrálie, kteří se později vrátili zpět do Ústí, a odtud přijal svůj pseudonym. Jeho úspěch potvrdily i oficiální internetové stránky soutěže edbullthre3style.com. „Po týdnu hlasování jsou tři Djs ve finále," uvádí pořadatelé, samozřejmě anglicky, na webu.

Poté organizátor na webu pokračuje s tím, že Dj Australana, Dj Undoo z Rumunska a Dj Dippy už dělí jen jeden krok od reprezentování jejich země v Kanadě. Jednoho z nich totiž vybere mentor soutěže, aby se stal divokou kartou na finále Red Bull Thre3style, jak se soutěž jmenuje.

„Snad mentor Skratch Bastid, vybere Toma," doufá jeho kamarád a manažer Vlastimil  Morávek. „Výsledek se dozvíme v pátek 27. září," dodal.