Stačí jen kousek a dokonce i osud úspěšného divadelní hry je zpečetěn. To byl donedávna případ proslulého komediálního muzikálu Noc na Karlštejně Karla Svobody, Jiřího Štaidla a Zdeňka Podskalského v nastudování hercům, hostů a orchestru Severočeského divadla. Ve středu ho tu měli hrát naposledy.

ÚSPĚŠNÝ STŘEKOV ROZHODL

„Tak to na divadle chodí. Stále tu něco končí a začíná. Dávno jsem si zvykl nebýt proto smutný," řekl Deníku Radek Zima, rodák z Ústí. V ústecké inscenaci hraje císaře Karla IV. , jehož letošní 700. výročí narození byl důvod, proč oproti očekávání nebude středeční představení posledním ústeckým.

„Chtěli jsme Noc hrát už naposledy," řekl Miloš Formáček, ředitel Severočeského divadla. To on orchestr divadla řídil při úspěšném open air představení 27. května na Střekově. Na zříceninu hradu, který postavil samotný otec Karla IV., přišlo asi tisíc návštěvníků.

„Ale tato návštěvnost je úspěch, který potvrzuje, že o hru dál bude zájem. Bylo by škoda se s ní loučit, ještě tedy na nějaký čas zaplatíme licenci a budeme s ní další sezonu pokračovat," informoval Formáček.

PRODAL BYCH I CHALUPU

Překvapil i potěšil tak také herce, kteří na Střekově v Noci hráli. Rád je i její promotér Zdeněk Kymlička.

„Naštěstí to byl úspěch, jenže tím open air jsem dost riskoval. Byl jsem připraven prodat i chalupu, kdyby nám představení překazilo počasí a lidi nepřišli. Ale upřímně, lístky měl objednané i hydrometeorologický ústav na Kočkově. Přeci by si nenechali padnout vodu na hlavu," smál se Kymlička.

Jak ovšem sám ředitel Formáček prozradil, s Nocí na Karlštejně dál počítá nejen přímo pro Ústí, ale i pro zájezdová představení.