Kromě lidí ze showbyznysu věnuje svůj pracovní čas a energii také Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kde působí na zdejším PR oddělení.

Jak dlouho se už natáčením zabýváte?
Videu jako takovému se věnuji zhruba 11 let, profesionálně, tedy za peníze, pak nějakých 5 let. Všechno to začalo při hraní počítačových her, kdy jsem si několikrát do roka vytvářel tzv. Fragmovies neboli záznam hraní s nejlepšími okamžiky. Postupem času jsem zjistil, že holku za počítačem asi nenajdu, a tak jsem se vydal vstříc pubertálním dobrodružstvím. První věc, co mě neuvěřitelně chytla a je mou srdcovkou dodnes, jsou BMX kola. Byli jsme velká parta, říkali jsme si Urbantheory a já jsem samozřejmě všechno točil a stříhal z toho videa. Tehdy na foťák, který uměl 15 vteřin videa bez zvuku maximálně. Abych to zkrátil, přes kolo jsem se dostal do Monster Energy, kde jsem dělal dvorního kameramana. Od té doby jsem točil vše a všude. Pro lidi jsem byl chodící kluk s kamerou a foťákem a touhle cestou jsem postupně využíval příležitostí a skulinek, až jsem se dostal tam, kde jsem teď.

Známá je Vaše spolupráce s raperem Patrikem Vrbovským známým jako Rytmus. Na čem právě pracujete?
V současnosti s Rytmusem spolupracujeme na menších projektech, pomáhám mu s vizualizací některých menších věcí spíše v rámci přátelství než nějakého byznysu. Ale plánujeme i klipy na jeho nové album, na které se všichni jeho fanoušci mohou letos těšit, takže velké věci přijdou, není třeba mít obavy. Intenzivnější spolupráce je teď ale určitě s Darou Rolins, jeho přítelkyní.

V čem se to liší například od práce pro ústeckou univerzitu (UJEP), kde působíte v PR oddělení?
Liší se to diametrálně. Pro UJEP jsem zejména tvůrce videí a vizualizací. Jsem ústecký patriot a UJEP, moje milovaná univerzita, je jedna z mála věcí, která jde v tomhle spícím městě vidět. Nabídku částečně spolupracovat jsem dostal od Michala Červenky, zapáleného vedoucího tamního PR oddělení, díky kterému si myslím, že je s univerzitou vše na dobré cestě. Jinak pro mě PR ale není úplnou novinkou. Dělal jsem kromě videí pět let digital marketing managera právě pro již zmiňovaný Monster Energy, takže se v PR prostředí cítím dobře a je to něco, k čemu se chci vždy vracet. V životě se snažím dělat pouze to, co mě baví a všechnu negativní energii se snažím kolem sebe eliminovat.

Stalo se někdy, že Vám Patrik vynadal za to, že se mu vaše práce nelíbila?
S Patrikem si sedíme jako lidi, tak i z profesionálního hlediska. Posloucháme podobnou hudbu, líbí se nám stejný styl videí, oba se snažíme dělat věci dobře a tenhle mix funguje skvěle. Takže musím zaklepat, zatím se mi ještě nestalo, že bychom něco přetáčeli nebo že bych se setkal s nelíbivou kritikou z jeho strany k mojí práci. Vizuální tvorba je celkově hrozně relativní. Jde o umění, a co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému. Takže i tento moment může nastat, ale zatím vše běží hladce.