Student Gymnázia Jateční Dalibor Slepčík pustil do světa svůj singl Kouzlo bílejch rán už před rokem. Vánoční píseň, jež na serveru YouTube brzy pokoří hranici půl milionu zhlédnutí, složila mladému zpěvákovi jeho učitelka hudební výchovy Jana Ivanová. Právě ona se také zasloužila o to, že song zamíří o letošních Vánocích vůbec poprvé také do rádiového éteru.

„Říkali jsme si, že by byla škoda, aby si písnička žila svým životem pouze na internetu. Oslovili jsme tedy hudební a programové ředitele českých i slovenských rádií a nahrávku jim poslali,“ říká Jana Ivanová, která k písni složila hudbu i text.

„Několik rádií nám odpovědělo, že píseň určitě zařadí do vánočního playlistu. Některá sice neodpověděla, nicméně podle svědků je na mnoha z nich už ke slyšení a z toho máme velkou radost,“ doplnila Ivanová.

Videoklip k písni se natáčel v ulicích Prahy, ale také například v krušnohorské Telnici.

Zdroj: Youtube

„Nikdy by mě nenapadlo, že se můj první videoklip stane tak oblíbeným. Líbí se mé rodině, přátelům a hlavně fanouškům na internetu. Připadá mi, že ji poslouchali po celý rok. Proto jsme se dohodli, že by bylo fajn, aby se dostala i k dalšímu okruhu lidí, kteří ji třeba zatím na internetu neměli možnost slyšet. No a kdy jindy než právě zase o Vánocích,“ usmívá se Dalibor Slepčík, který nedávno spolu se svou učitelkou zavítal do jednoho z rádií na interview.

V něm nastínili i plány do budoucna a prozradili, že vánoční hit určitě není posledním výrobkem z jejich muzikantské dílny.

„V šuplíku mám hned několik textů a melodií, některé z nich už s Daliborem nacvičujeme. Myslím, že v dohledné době určitě nějakou další píseň vytvoříme,“ slibuje učitelka s tím, že v posledních měsících si od ní Dalibor stále častěji půjčuje kytaru.

„Stupnice a akordy se naučil velmi rychle, hudbu a rytmus má v krvi. Přemýšlím, že hru na kytaru a zpěv spojíme a některou z písní by si mohl i zahrát,“ doplňuje Ivanová. Rodák z Krásného Března se proslavil svou účastí v televizní soutěži Česko hledá SuperStar, kde často vystupoval po boku své sestry Sabiny, jež je také nadějnou zpěvačkou.

„Momentálně i ona připravuje svou vánoční píseň, ke které natáčí i klip. Doufáme, že i ona doladí atmosféru letošních Vánoc,“ dodává Slepčík.