Antonín Moravec z Teplic, zakladatel a pořadatel Malého Hamburku v Ústí, už dlouhé roky ví, čím nejlépe udělat svým divákům radost.

Myslivecký klobouček kytaristy od Lagerstein. Nebo jejich muzikant střídající svižné housle s klávesami do ruky „A la Michal David“. Dlouhé vlasy zdobily většinu muzikantů. A jak s nimi uměli při show točit! Navrch dvě elektrické kytary. A baskytara. Bicí hrající pod pirátskou vlajkou se zkříženými hnáty. Další klávesy. Snědý zpěvák s dlouhým jazykem a odhaleným tetovaným břichem. Sborové heavy vokály, melodické, trochu připomínající hity Kabátu. Svižná show na scéně. Zkrátka jízda, jaká je zážitek sama osobě. A několik desítek nadšených diváků, kteří tančili a tleskali jako o život. A po nedělním odpoledním ústeckém koncertě houfně nakupovali hlavně CD kapely, téhle od protinožců. Nadšené publikum si ho nechalo podepisovat a pak se ještě spokojeně s kapelou fotilo.

Pivo z holínky, zrzavá voda z tenisky

Během show nepohrdla kapela českým pivem, vlastně jí dost chutnalo. Popíjela ho vesele – samozřejmě jako součást představení - z vlastní zuté holínky i z tenisky. Většinou byla kapela dost hutná, až ostře metalová. Ale v jednu chvíli vyzvala diváky, aby usedli na zem stejně jako kapela sama, která tak projednou opustila scénu Mušle. A pak spustili houpavý song dost možná inspirovaný lidovkami své vlasti.

Zdroj: Deník/Radek Strnad

„Byli perfektní. Jsem rád, že jsem se tu na ně dnes byl podívat,“ řekl Deníku Roman Rambousek (55) původem ze Všebořic. „Pokud nejsem zrovna v práci, snažím se Hamburk nevynechat. Stíhám to během léta tak dvakrát měsíčně,“ prozradil fanoušek kvalitní muziky. „Na Australanech mě překvapila a nadchla jejich spontánnost, kvalita kostýmů i show. A těšilo mě, že to hrajou od srdíčka,“ byl rád Ústečan. „Krásný, nádherný, paráda. V životě jsem asi nic lepšího takhle živě neslyšela,“ pochvalovala si divačka Erin Brokowich. A její kamarádka Petra Týcová z centra Ústí doplnila: „Paráda, úžasný, jsem nadšená. Převleky i šou, muzika taky, samozřejmě,“ pochvalovala si dívka výkon australských pirátů.

„Já už jsem je viděl v Teplicích v roce 2017. Myslím, že byli o něco lepší, ta kapela byla teď obměněná. Jen základ zůstal stejný,“ tvrdil David Pešťák, sám pořadatel koncertů z Děčínska. Třeba benefičního Růžáku. „V roce 2017 možná měli lepší písničky, ale tehdy je neměli na CD. Respektive koupil jsem si od nich tehdy jejich starší album. Ale to pěkný teď už zase mají vyprodané,“ povzdechl si.

„Líbila se mi jejich energie. Je úžasná,“ dodala pak Gabča z Neštěmic. „Nabídli nám zážitek, na který jen tak nezapomeneme. Zvlášť, když si tu dnes přítel koupil jejich album,“ těšila se Gabriela ještě i na domácí poslech.