„V kategorii švestková se sešlo rekordních 6 soutěžních vzorků ze 4 kuchyní. Stejně obsazená byla hrušková (5 lidí). Do všeovocové pro všechny ostatní druhy ovoce i směsi zlákala soutěž 17 marmelád, povidel či džemů 12 soutěžících," popsal Jan Kvapil, šéf sdružení Středohoří sobě. To soutěž opět pořádalo.

V odborné porotě usedly Anna Grosmanová, vtipná glosátorka a blogerka o všem, co se točí okolo jídla. Má blog na /grosmanova.blog.idnes.cz/, Hana Gočová, znalkyně Českého středohoří i členka Středohoří sobě a Wanda Velinská, zástupkyně dětí.

V kategorii švestkové se 1. a 3. umístila povidla Violy Suché, mezi ně se vklínila povidla Vlastimila Ptáčka (Ústí). Hlavní cenou byla celosezonní rodinná jízdenka na Švestkovou dráhu (Lovosice Most). Kategorii hruškovou opět ovládla Viola Suchá, 2. a 3. místo měla Jana Horská (Dubičky). Všeovocové vládla s meruňkovou a rybízovou marmeládou Michaela Votrubová (11, Hostovice). S vařením jí pomohla babička, s marmeládami byla na 1. a 2. místě, o 3. místo se dělily Vlasta Machová (Libouchec, višňová) a Ivana Ptáčková (Ústí, jostová)," popsal Jan Kvapil.

Po porotě ochutnávali soutěžní vzorky návštěvníci. Nejvíce hlasů získala opět meruňková marmeláda Michaely Votrubové. „Tak se ve verdiktu vzácně shodly odborná komise i ´lid´, " řekl Kvapil. Finále tradičně patřilo dražbě voňavých marmelád a džemů.

O pohodovou atmosféru se postaral dětský výtvarný koutek, kde si mohly děti namalovat sklenici od marmelády (děkujeme Galerii Suterén za barvičky a štětce) a ústecký Albis Jazz Band. Největší potlesk si vysloužil suzafonista Jan: Vydražil jednu marmeládu za rekordních 140 Kč!

Klání podpořily Švestková dráha, Knihkupectví Pod Věží (Ústí), Galerie Suterén, Monotyp, Český rozhlas Sever, Zámecké sady Chrámce a paní Šedivá. „Jejich podpory si vážíme. Jsme hrdi, že se tak akce uskutečnila BEZ podpory města Ústí nad Labem a Ústeckého kraje. Vůbec se nám totiž nelíbí, že jejich způsob rozdělování dotací na kulturní akce slouží v první řadě k nasycení soukromých agentur a černých stranických volebních fondů," rozohnil se prezident sdružení Kvapil.

Vítězné recepty:

Hrušková marmeláda Violy Suché:
3,9 kg hrušek
300 g cukru
hřebíček a celá skořice
agar
slivovice
A dál by si již zkušená hospodyně nebo kuchař měli poradit.

Švestková povidla Violy Suché:
3 kg švestek
1,5 kg cukru
agar
rum
mák
A dál by si již zkušená hospodyně či kuchař měli poradit.