Publikum uslyší originální verze hitů domácí i světové hudební scény od Nirvany přes Beatles až k legendárním hitům Osvobozeného divadla.

„Občas vezmeme známé téma světového hitu a kompletně ho předěláme do swingového kabátu. Vkládáme do skladeb různé improvizační plochy ve zpěvu i v hudbě, ale i divadelní fórečky, a tak vytváříme na pódiu různé příběhy. Komické na tom je, že málokdy víme, co z toho vznikne, a to je výzva," smějí se Vojta Dyk a Josef Buchta, kapelník B-Side Bandu.

Kromě toho v programu premiérově zazní i několik vlastních autorských skladeb. Vše v působivém scénickém provedení, za nímž stojí ceněná dvojice Michal a Šimon Cabanovi.

Exkluzívním hostem tour je saxofonista Michal Žáček.

Hudební kariéra Vojty Dyka byla až dosud spojena především s kapelou Nightwork, která patří k leaderům domácí hudební scény.

Hledání dalších cest, kam směrovat své působení, dovedlo Vojtu Dyka až k originálnímu spojení s brněnským B-Side Bandem, který představuje špičku mezi domácími bigbandovými tělesy.

„Viděla jsem Dyka zpívat s Nightwork na festivalu, pak jeho samotného v divadelní hře po boku Taťány Vilhelmové a ráda se půjdu podívat i na Dyka s B-Side Bandem. Moc se těším," svěřila se Deníku Petra Procházková z Ústí nad Labem.

Profesionální brněnský bigband, založený bandleaderem Josefem Buchtou v roce 2006, navazuje na tradice, které v Brně položil legendární orchestr Gustava Broma.