Bude to zábava k popukání, do které se mohou zapojit aktivně i sami návštěvníci akce. Nebo musí?

Všechny soutěže dohromady

„Čeká nás moderované utkání dvou soutěžících, závody vtipů na dvě kola ve formátu nesmrtelných a všem dobře známých televizních soutěží Riskuj, AZ kviz, Kolotoč nebo Kufr. A vše téměř dohromady," řekl Jan Plouhar.

Jako moderátor se představí Jan Jankovský ala Aleš Zbořil. A jaké vtipy nás čekají? Na co si kdo vzpomene. Od blondýnek přes zvířata a možná přijde i na vtipy ostřejšího kalibru. No ano, na ty, které by ani TV asi po dvaadvacáté hodině nevysílala.

A kam až se klání dvou soupeřů dostane? To bude záležet na samotných soutěžících a na vkusu a chuti publika. „Za soutěžními stolky usednou Václav Hanzl, nováček v dresu Činoheráku, a také Jan Plouhar, matador tohoto divadla. Pobaví nás!

Bytové divadlo

Ale ještě jedna velká novinka je u Jana Plouhara. Včera měla premiéru v pražském Bytovém divadle Ferdinanda Vaňka ve Vodičkově ulici nová hra Sirotci v režii Filipa Nuckollse, uměleckého šéfa Činoheráku Ústí. Hrají v ní Monika Zoubková, Marek Němec a zmíněný Jan Plouhar.

„Hra Dennise Kellyho Sirotci nastoluje několik aktuálních celospolečenských otázek. Kam až může zajít oddanost rodině? Záleží při pomoci bližnímu na tom, zda jej známe nebo neznáme? Je správné do této „nezdravé" společnosti přivádět další děti? Jak žít s následky momentálního rozhodnutí? Autor nechává diváky, aby si tyto znepokojivé otázky zodpověděli sami," uvedla Petra Vondrová z agentury 2media.cz.

Bytové divadlo má jedinečný prostor, který je sám o sobě svébytnou scénou. Scénografka Petra Krčmářová byt tedy „pouze" zabydlela a dovybavila drobnými detaily z všedního života postav.

„Příběh jednoho večera a noci, který byste nechtěli na vlastní kůži zažít. Podívat se na něj ale určitě přijďte! Uvádíme v české premiéře," zvou herci a režisér Filip Nuckolls.

A jak vše začalo? V roce 2013 jsme v den konání první české Noci divadel otevřeli Havlovou Audiencí Bytové divadlo. Za své již více než roční působení si získalo mnoho spokojených diváků. V Bytovém divadle, které se pyšní sloganem BLÍŽ UŽ TO NEJDE! jsou na repertoáru tři tituly a teď v květnu k nim přibyl čtvrtý hra Dennise Kellyho Sirotci. My jsme to nebyli!