Ale tentokrát to bylo trošku jinak. Změnil sál. Poprvé po letech nenabídl ústecké drobotině i jejich rodičům písničky, hrdiny i vtípky ze svého populárního TV pořadu Kouzelná školka v DK Ústí, ale ve Veřejném sále Hraničář.

„Jsem ráda, že jsme tady a ne v kulturním domě. Vzpomínám si, když jsme tu spolu s Michalem bavili děti poprvé. Tehdy to tu ještě bylo proslulé kino a sál byl nabitý mateřskými školkami,“ ohlédla se v Hraničáři v sobotu 13. října krátce po poledni ve foyer Hraničáře paní, která tam CD, knížky, hračky a DVD Michalovy Kouzelné školky prodávala. Ještě před tím se Michal s dětmi fotil na pódiu sálu.

Michal přijel do Ústí se svým aktuálním podzimním programem Michal je kvítko!, jedním ze sedmi, které nyní dětem po Česku vozí. Tradičně přidal i soutěže, spravedlivě zval na pódium kluky i holčičky a kdo se těšil, že mu vymodeluje hračky a další zábavné předmět, třeba květiny, hodinky nebo náramky z barevné lepicí pásky, neodcházel zklamán.

Pár hodně malých holčiček, dívek možná tříletých, ale dělalo během dopoledne svým maminkám víc starostí, než by možná čekaly. Z první řady věčně prchaly, maminky si je každou chvíli musely vyzvedávat nalepené k pódium.

Adélku bavil Michal potřetí

Čtyřapůlletá Adálka z Brné si užívala humor Michala už potřetí. „Líbilo se mi, jak pěstoval kytičky a jak mu to nejdřív nešlo. Pěkná byla na začátku rozcvička s ním, tvářil se, že je nešikovný, ale je šikovný stejně jako já,“ tvrdila malá slečna. „Cestou domů si koupíme DVD,“ dodala holčička. „To, jak je na něm devět hodin zábavy a ty pak stejně dlouho vydržíš u televize,“ byl jsem zvědavý, jestli je pravda co sám Michal sliboval. „To už doma máme a je fakt senzační,“ smála se její maminka.

A maminka dodala, jak syn slavného a laskavého, ale bohužel již zesnulého herce, umí pobavit i ji. „My jsme na něm byli minule i s přítelem a s malou. Můj partner je sice někdy jinak docela morous, ale na Michalovi jsme se smáli oba. Vlastně jsme si ho dobře užili všichni, až nás bolela bránice. Úplně senzační to i minule bylo,“ ohlížela se Věra z Brné (38).

Sedmiletá Lucka z Chabařovic vzala na Michala s sebou vedle maminky i dvouletého brášku Matěje. „Nejvíc se mu na něm líbilo, že si tu mohl naplno zakřičet,“ prozradila na synka jeho maminka. A pro Ústecký deník pak ještě dodala: „Dnes jsme si to tu pěkně užili, pro Matěje to byla premiéra. A už se těší na příště,“ dodala.