Prohlédnout si ji můžete už jen neděle 26. června. „Naše výstava představuje práce více než 170 studentů. pod vedením tří pedagogů. Návštěvníci tu uvidí různý přístup k výběru a zpracování námětů, uvažování a způsobu tvořivé práce s dětmi i dospívajícími," prozradil Marek Korbelyi, ředitel ZUŠ Randové.

Jedním z hlavních představovaných motivů na výstavě je Mexiko, konkrétně reakce na tradiční mexické slavnosti Dne mrtvých. Ovšem mexické pojetí památky zesnulých, na rozdíl od toho evropského, je ve stylu veselí, spousty jídla, záplavy barev, květin a koster s kytarami i pestrými maskami.

STAR TREK A OPICE

„Jiné prezentované práce navazují na loňský projekt citace uměleckých děl. Dalšími dílčími tématy, která se tu objevují, jsou mimozemšťané i sci-fi seriál Star Trek, zvířata známá ze zoo, hlavně opice a lvi či komiks. Expozice pokračuje grafickými pracemi v klubovně muzea," tvrdí ředitel. Výstava je kombinací různých výtvarných technik, médií a tvůrčích přístupů vyjadřování, které komunikují s návštěvníky různými způsoby.

„Výstava má široké spektrum výtvarných prostředků od klasické malby, kresby a grafiky, přes fotografie a také video po instalace a objekty. Až do neděle se o tom můžete přesvědčit sami," dodal ředitel.