Z UJEP do Pardubic jezdí tradičně soutěžit dva sbory z pedagogické fakulty. Prvním je Dívčí komorní sbor pod vedením Vladimíra Kuželky, známý více pod názvem „Kuželky“. Druhým je smíšený komorní sbor NONA pod vedením Luboše Hány a Pavla Zmátla.

Ústecké univerzitní sbory nejsou na IFAS Pardubice žádnými nováčky a v Pardubicích s nimi počítají jako se silnými konkurenty. Na 25. ročníku Mezinárodního festivalu akademických sborů IFAS Pardubice 2018, který se konal ve dnech 4.–8. července 2018, svoji kvalitní pověst opět potvrdily.

Kuželky přijely do Pardubic soutěžit hned ve třech kategoriích: „ženské sbory“, „jazz, pop, spirituál, gospel“ a „o Cenu Bohuslava Martinů. Podobně jako v minulých letech Kuželky obsadily přední místa v jednotlivých kategoriích.

V kategorii ženských sborů to bylo 1. místo s umístěním ve stříbrném pásmu a postupem do Grand Prix, v kategorii jazz, pop, spirituál, gospel opět 1. místo ve stříbrném pásmu. V kategorii o Cenu Bohuslava Martinů se sbor svým výkonem umístil opět ve stříbrném pásmu.

NONA letos soutěžila v kategoriích „komorní smíšené sbory“ a „o Cenu Bohuslava Martinů“. Do Ústí nad Labem si přivezla 2. místo v kategorii o Cenu Bohuslava Martinů a umístění ve stříbrném pásmu. V kategorii komorních smíšených sborů pak Nona obsadila 1. místo se zařazením do stříbrného pásma a byla nominována na postup do soutěže o Grand Prix.

„V soutěži o cenu Grand Prix jsme se umístili na druhém místě s rozdílem pouhého jednoho hlasu za prestižním polským tělesem. Náš výkon a hodnocení vnímám velmi pozitivně. Tato zkušenost je pro nás cennou motivací a věřím, že na ni budeme velmi rádi vzpomínat,“ říká mladší dirigent NONY Pavel Zmátlo.

Kvalitní sbory Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se zúčastňují festivalu IFAS již dlouhá léta. Dívčí komorní sbor PF se může pochlubit vítězstvím z let 1998, 2002 a 2004. NONA např. z roku 2010.

Oba sbory kromě soutěžních klání úspěšně reprezentovaly sborové umění našeho regionu na koncertech v Lázních Bohdaneč a v synagoze v Heřmanově Městci.