Na plesové scéně se už plně etabloval a dnes je, lze říci, vrcholem plesové sezony Ústecka. Letošní rok je ve znamení „tance mezi hvězdami". To je i podtitul celého programu, který potěší řadou skutečných hvězd.

Ples patriotů pod záštitou primátorky města Ústí Věry Nechybové bude nabitý zábavou a noblesou.

Důraz na dresscode

„Klademe důraz na společenskou prestiž a nefalšovanou plesovou atmosféru. Snažíme se ji udržet také důsledným vyžadováním předepsaného plesového dresscode," říká Libor Zajíček, zakladatel a hlavní pořadatel tohoto plesu.

„Ač mluvíme o noblese, nejsme ve Vídni. Jako organizátoři jsme si vědomi, že se lidé chtějí také uvolnit, zařádit si. Proto půjde až do půlnoci o ples ve stylu klasických bálů se vším, co k nim patří. A po půlnoci? To už si sundáme motýlky, rozepneme si saka a v DK Ústí zavládne uvolněnější atmosféra. Napomohou jí i hudební hosté. Opět se na scéně DK objeví velký orchestr, tentokrát to je ten v Čechách nejslavnější Big Band Felixe Slováčka.

O orchestry je zájem

„Orchestry se snažíme přivážet pravidelně. A pobaví zvlášť dnes, kdy ještě stále Česko žije soutěží StarDance. I díky ní zde klasický tanec zažívá velkou renesanci. Navíc orchestr na plese zkrátka nic nenahradí. Je to i dnes stále exkluzivní záležitost," připomíná Libor Zajíček.

Felix ovšem nepřiveze jen saxofon, ale také interprety. Na našem i vašem plese vystoupí úspěšný mladý swingový zpěvák Jan Smigmator, ale také zpěvačka Jitka Zelenková. Dáma, která v minulosti společně s Karlem Gottem a právě s Big Bandem Felixe Slováčka vystupovala.

Dva od Gotta

„Chtěli jsme Karla Gotta," říká Zajíček. „Bohužel si ale teď Karel prochází tím, čím si prochází. Přeji mu tedy co nejrychlejší uzdravení! Takže jsme se nakonec rozhodli pro zpěvačku pohodových písniček Jitku Zelenkovou, která k němu i Felixi Slováčkovi historicky patří."

Vrcholem 7. ročníku Plesu severočeských patriotů bude bezesporu půlnoční host, legendární rockový a popový zpěvák Chris Norman, dnes již bývalý lídr i zpěvák populární britské skupiny Smokie.

Hvězda Norman

„Po dvou letech tak přijíždí na ples další hvězda hudebního nebe. Před čtyřmi lety to byli Alphaville, předloni jsme zažili italskou noc s Umbertem Tozzim a letos tedy rocková hvězda Chris Norman. Vystoupí v Ústí se svou vlastní kapelou, těšit se můžete na největší hity od Smokie i z Normanovy sólové kariéry.

„Nezastírám, že náš organizační tým stálo velké úsilí přivézt hvězdu světového glam rocku do Ústí nad Labem. Není problém přivézt hvězdu takového formátu do České republiky na koncert, problém ale byl dohodnout se s ním na vystoupení na plese. Nakonec ale vše klaplo a Chris přiznal, že se do Čech velmi těší."

S Chrisem Normanem si tak návštěvníci plesu mohou zazpívat velké hity „Living Next Door to Alice", „Midnight Lady" i „Don't Play Your Rock 'n' Roll to Me".

Kdo je Denis?

Na Normanovu hudební show naváže i s předělávkou jeho hitu „Kdo je sakra Denis" taneční pop duo Těžkej Pokondr a dobrou zábavu ve velkém sále domu kultury ukončí DJ Martin Hrdinka svou diskotékou s největšími hity 70. až 90. let.

Na pestrý program ale zvou, vedle velkého sálu DK, také další prostory ústeckého Domu kultury. Pro ty, kteří si budou chtít „zařádit" dříve než po půlnoci, bude připravena Mos Eisley Cantina (Restaurace) s kapelou Fonotest.

Zde jako speciální host vystoupí čtyřka Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Dalibor Gondík a Hardy Marzuki jako kapela Hamleti. Po celý ples bude zvát ve Skywalker Disco (klub Klasik) hitová diskotéka s DJ Martinem Hrdinkou a DJ Jardou.

Kam pro vstupenky

Předprodej na ples pro všechny severočeské patrioty, ale nejen pro ně, začal v pondělí v 11.00 v ústeckém obchodním centru Forum.

Vstupenky na velký Ples severočeských patriotů zde jsou k mání v ceně již od 500 korun. Veškeré informace k této akci najdete také na webových stránkách plesu www.plespatriotu.cz a na facebookových stránkách Plesu Severočeských Patriotů.