Odpolední program začal vystoupením dětí z místní mateřské školky, následoval pěvecký sbor Dětského domova z Tisé, který vedla energická dáma Gita Múllerová. Nejmladším zpěvákem byl šestiletý Péťa, kolem něj bylo devět šikovných malých umělců, kteří na slovo poslouchali zkušenou pianistku.

Dospělácký pěvecký sbor přijel rovněž z Tisé, sbormistryní byla Štěpánka Jenčková. Pět mužů a deset žen předvedlo výkon hodný profesionálů. Úžasně jim to ladilo a když se ke klávesám připojily housle a akordeon, nemělo to chybu. Zvlášť jedna písnička okouzlila všechny v sále, museli ji opakovat. V 18.00 mluvčí sboru Jiří Jandásek vyzval přítomné k minutě ticha za zmařené životy v Ostravě, potom došlo na společné koledy. Především ta poslední "Vánoce, Vánoce přicházejí" prošla zvláštní úpravou Gity MÚllerové a moc pobavila zpěváky. Jednotlivé sloky byly pomalé, refrén naopak zrychlený. 

Česko zpívá koledy 2019
FOTO: Na Ústecku zpívali lidé koledy s Deníkem. Bylo plné Kostelní náměstí

"Sbormistryní jsem v Tisé asi pět let, scházíme se jednou týdně, už jsme měli vystoupení v Tisé, v Petrovicích a v Zadní Telnici. Po Trmicích nás čeká ještě Libouchec. Dnes tu chybí ještě dvě dámy, celkem nás je sedmnáct," tvrdila usměvavá žena. Ani vedoucí dětského souboru Gita Múllerová neušla pozornosti dokumentaristů, krásna kytice prozradila její narozeniny a gratulantů bylo dost.

Škoda jen, že podobné akce nejsou v Ústí každý měsíc. Lidé se na sebe usmívali, dětem předávali dárky, hladili je po vlasech. Závěrečné občerstvení překvapilo všechny, svařák chutnal dříve narozeným, děti ocenily koláčky a dortík.