Předchozí
1 z 5
Další

Jakub MarekZdroj: archiv Jakuba Marka

Jakub Marek je z Ústí nad Labem, v mládí však chytal házenou za Lovosice. V 18 letech ale musel skončit kvůli zdraví, nejvyšší soutěže se pak nedočkal ani ve futsalu, v Gardenline Litoměřice byl pouze náhradníkem. Litoměřický celek pak zanikl, ligy se nedočkal ani v ústeckém Combixu či Rapidu. Teď si ho vytáhl teplický Svarog, jeden z favoritů na titul. Za Teplice toužil chytat už v minulosti, ale na začátku léta byl smířený s tím, že futsal už bude hrát jen pro radost s kamarády v jedné z nejnižších soutěží.

Jakub MarekZdroj: Svarog Teplice

„Hrál jsem házenou v Lovosicích, kde jsme měli 1. dorosteneckou ligu. Doktoři mi v 18 letech řekli, že mě nepustí skrz zdravotní prohlídku, musel jsem skončit. Měl jsem problém se srdcem. Naštěstí jsem změnil dost návyků a zhubl 30 kilo. Momentálně se cítím skvěle, chodím na pravidelné kontroly a vše je v pohodě,“ líčí Marek.

Jakub Marek (vlevo)Zdroj: Svarog Teplice

V minulosti hrál futsal za ústecký Combix, byl i v Litoměřicích, trénoval s Rapidem Ústí. „Už jsem nečekal, že by si mě vytáhl ligový klub. Už jsem si hrál pro radost v okrese a soustředil se primárně na práci a svůj život. Teplice jsem několik let sledoval, fandil jsem jim a chtěl jsem za ně hrát. Takže se mi to teď splnilo. Za těch pár měsíců, co jsem v Svarogu, si nemůžu absolutně na nic stěžovat. Parta je tu skvělá, zázemí prvotřídní a přístup vedení je taky dobrý. Je vidět, že letos jsou tu nejvyšší cíle - chceme prostě titul!“

Jakub MarekZdroj: Svarog Teplice

V současné době se futsalová liga nehraje, rozběhnout by se mohla až po Novém roce, kdy se budou rozvolňovat uvolňovat vládní opatření. Většina hráčů si prošla nemocí covid-19, nevyhnula se ani Markovi. „Měl jsem to za obyčejnou svalovou horečku po cvičení. Zůstal jsem pár dní doma a odpočíval. Pak jsem ztratil chuť a čich, tak jsem si řekl, že to asi není svalovka. Doktorka mi řekla, že jsem si prošel covidem, ať zůstanu inkubační dobu doma. Naštěstí jsem se s nikým nepotkával a opravdu zůstal doma. Dobře to dopadlo,“ je rád Jakub Marek. „U rodičů mám malou posilovnu, tak můžu trénovat tam. A k tomu ještě chodím běhat.“

Jakub MarekZdroj: archiv Jakuba Marka

Jakub Marek chtěl být vždycky kosmonautem, fascinovaly ho rakety. „Miluji výšky, létání, adrenalin. Ale dělám online marketing. Věnuji se sociálním sítím, webovým stránkám a online reklamám. Toho kosmonauta jsem ale ještě nezavrhnul,“ usmívá se.