Předchozí
1 z 6
Další

Karel PunčochářZdroj: archiv Karla Punčocháře

Chůze se mi stala vášní a neodmyslitelnou životní potřebou. Několikrát ročně jsem se účastnil dálkových pochodů, ale teprve až v roce 2003 jsem se stal členem Klubu českých turistů. Záhy po svém vstupu do odboru jsem stál v čele organizování nových pochodů pro veřejnost Pochod do Evropské unie, Po stezkách trpaslíků, Memoriály patriotů. Od roku 2010 jsem převzal na čtyři roky od KČT Spartak Ústí nad Labem pořádání populárního dálkového pochodu Porta Bohemica.

Karel PunčochářZdroj: archiv Karla Punčocháře

Do křesla zastupitele, krátce řečeno, mne přivedla touha něco změnit. Roky mě iritovalo, když jsme se se ženou vraceli od syna z Liberce, jak Ústí za tímto městem, a nejenom za ním, zaostává. S několika známými jsme založili v roce 2001 Ligu nespokojených občanů města a kriticky jsme se začali vyjadřovat k politice vedení města. Hodně vypjaté to v té době bylo s kritickým stavem Větruše. Při pohledu na její dnešní stav by málokoho napadlo, že ji hrozil úplný zánik. V roce 2014 mě zaujal svou zarputilostí s obnovou zámečku Skrytín na Děčínsku Martin Hausenblas, začal jsem se zajímat o jeho další aktivity, a když jsem zjistil, že je členem nově vzniklého občanského hnutí PRO! Ústí, neváhal jsem a přidal se k němu.

Karel PunčochářZdroj: archiv Karla Punčocháře

Inspirací pro navrhování projektů do participativního rozpočtu nám byla členitá poloha města, proto jsme se s kolegy turisty zaměřili na úpravu vyhlídkových míst.

Karel PunčochářZdroj: archiv Karla Punčocháře

Naším přáním je, aby Ústí nad Labem nebylo vnímáno mezi ostatními krajskými městy jako popelka, ale jako město spokojených obyvatel, pro svoji atraktivní polohu hojně navštěvované, hrdé nejenom na svoji minulost, ale i současnost. Z participativního rozpočtu z roku 2018 se letos podařilo zrealizovat dva projekty vyhlídek, které byly předány veřejnosti k užívání. První byla postavena na skalním ostrohu pár metrů od Švabinského ulice v horním Střekově a nese jméno známého ústeckého turisty Vlastimila Cajthamla.

Karel PunčochářZdroj: archiv Karla Punčocháře

Druhá se nachází na vrcholové partii známého skalního útvaru Kanon nad Krásným Březnem. I ta je pojmenována po turistické legendě, Františku Málkovi. Ke střekovské vyhlídce byla před několika dny vyznačena ústeckými značkaři Klubu českých turistů nová turistická trasa propojující Novosedlické náměstí ve Střekově s Novou Vsí.

Karel PunčochářZdroj: archiv Karla Punčocháře

Letos naše skupina turistů podala další návrhy na úpravu Humboldtovy vyhlídky. Tak uvidíme, co bude dál,“ dodal Karel Punčochář.