Předchozí
1 z 5
Další

Jakub ŠlechtaZdroj: Deník/Jan Prošek

K dorostu jsem se dostal v podstatě náhodou. V roce 2008 jsem přišel na trénink dorostu a byli tam hráči, které jsem znal. Přišel za mnou Vojta Burkovec a říká, že nemají pití. Řekl jsem si, že bych jim klidně dělal kustoda. Vojta se zeptal trenérů, zda by to šlo, a pak jsme se domluvili během týdne. Tehdy dorost trenérovali Jiří Merta a Vlastimil Davídek. Trenéři a vedoucí Petr Kuchynka a Pavel Žoha mě přijali mezi sebe.

Jakub ŠlechtaZdroj: Deník/Jan Prošek

První tři roky jsem byl kustodem, a pak jsem se stal vedoucím mužstva. Starám se o to, aby hráči měli v kabině vše, co potřebují.

Jakub ŠlechtaZdroj: Deník/Jan Prošek

Před zápasem pak připravuji zápis o utkání. Nejen je si zakládám do šanonů. Předzápasovou sestavu, zápis o utkání a plusy a minusy. Tedy formulář, ve kterém jsou vyplněny detailní informace o zápase. Pobyt hráčů na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách, počet střel hráčů a zásahy našeho brankáře.

Jakub ŠlechtaZdroj: Deník/Jan Prošek

Na zimní stadion přicházím hodinu před hráči. Musím připravit kabinu, aby měli hráči nachystané vše, co potřebují. Občerstvení, dresy a podobně. Pak přicházejí kluci a já mám nějaké rituály. S každým hráčem si plácnu a s některými z nich mám specifický pozdrav, který používáme celou sezónu. Pak už tvořím zápis o utkání a připravuji se na zápas. Můj hokejový den končí uklizením kabiny po odchodu posledního hráče.

Jakub ŠlechtaZdroj: Deník/Jan Prošek

Na zimním stadionu denně trávím patnáct až osmnáct hodin denně. Trvalé bydliště na zimním stadionu nemám (smích).