Předchozí
1 z 5
Další

Hasičská zbrojnice v Libouchci. Michal Michňo, starosta sboru.Zdroj: Deník/Janni Vorlíček

Libouchecká jednotka má velkou hasičskou zbrojnici, moderní stříkačku a další techniku. Digitální hlásný a poplachový systém. Patří k tomu, co by se dalo nazvat obecní pýchou a zdejší radnice se na ně za to může stoprocentně spolehnout.

Hasičská zbrojnice v Libouchci. Michal Michňo, starosta sboru u hlásného poplachového systému.Zdroj: Deník/Janni Vorlíček

Jako kluk sice na nějaký čas svou činnost u hasičského oddílu přerušil. V pubertě se pak ovšem vrátil, když se stal svědkem obrovitého požáru v oblasti Českého Švýcarska. „Tehdy hořelo dvacet hektarů lesa v Rájci. Byla tam potřeba úplně každá ruka,“ vzpomíná dnešní starosta liboucheckého hasičského dobrovolnického sboru.

Hasičská zbrojnice v Libouchci.Zdroj: Deník/Janni Vorlíček

„Ovšem největší požár, jaký jsem kdy zažil, to byl ten ve Spolchemii v roce 2002. To byl vůbec rok plný katastrof,“ narážel na katastrofické povodně a pětisetletou vodu.

Hasičská zbrojnice v Libouchci. Michal Michňo, starosta sboru.Zdroj: Deník/Janni Vorlíček

Ostatně, své zkušenosti z povodní získal i v tom osudovém roce 2002 na Litoměřicku, poté při bleskových záplavách v samotném Libouchci. „V roce 2013 byla naše jednotka nasazena ve Vaňově a prováděla za spolupráce ostatních sborů a dobrovolníků likvidaci následků záplav a taky zásobování obyvatel základními potřebami,“ líčil Michňo.

Hasičská zbrojnice v Libouchci.Zdroj: Deník/Janni Vorlíček

A jaké má hasičské plány do budoucna? „Jsou jasné a vlastně ve své podstatě úplně prosté a jednoduché. Zdokonalovat akceschopnost jednotky a být připraveni pomáhat jak lidem v Libouchci, ale i v okolí v rámci našeho hasebního obvodu,“ dodal Michal Michňo závěrem.