Předchozí
1 z 4
Další

Petra Fiklíková

Dobře zná všechny tajemné vyhlídky v Dubicích, dokonce si vyzkoušela staré varhany v tamním kostelíku, to jí bylo šestnáct let. Vždycky měla ráda děti, dnes dělá ředitelku v mateřské školce. Hodně lidí ji však zná jako hlavní organizátorku běžeckých závodů v kopcích. První byla Podzimní Dubická, potom Jarní Dubická, před třemi roky přibyla Červnová krosová desítka.

Petra Fiklíková

V září bude slavit významné kulaté výročí. Na dvojnásobnou babičku ale opravdu nevypadá. Seznamte se s Petrou Fiklíkovou. „Nepocházím ze sportovní rodiny, ale ráda jsem vždycky běhala. Spíše pro radost z pohybu, než pro osobní rekordy. Před několika roky jsem si chtěla vyzkoušet, co vydržím, první půlmaraton jsem zaběhla v Praze, ten ústecký v loňském roce. Celá republika běhá, což je jenom dobře. Do první dubické akce mne namočil lékař Vratislav Plzák. Do příprav se zapojila celá rodina a několik kamarádek, nemyslela jsem si, že o běhání v kopcích bude takový zájem," říká.

Petra Fiklíková

Zázemí je v restauraci U Becků, dříve tam pracovali rodiče, já někdy vypomáhala, dnes ji vede můj bratr. Vždycky to je fajn, když na startu vidím desítky nažhavených předškoláků s doprovodem, známé tváře běžců, kteří opravdu rozhýbali Ústí. Jezdí sem sportovci z Děčína, Teplic, Roudnice, Litoměřic, Mostu, dokonce i z Prahy. Každý dostane pamětní medaili, kategorii je tolik, že vyhlášení výsledků někdy trvá déle, než samotný závod.

Petra Fiklíková

Chvilku jsem trénovala s Pepou Procházkou, ten mi ukázal, co dělat - správně nastavený program a poctivost v přípravě. Na desítce jsem se za půl roku zlepšila o devět minut. Letos jsem se rozhodla, že zruším Jarní Dubickou. Podobných akcí je moc, problémy byly s termínem.
Stále ráda běhám. Už ne tolik, jako dřív, ale když vyjedeme s manželem na motorce v kožených kombinézách na dovolenou, botasky v zavazadle nechybí. V Beskydech jsem stopovala na lesní cestě medvěda, v Rakousku počítala jezera, v Telči to byla nádhera, ale hezký závod je třeba v Dolním Žlebu, nebo v Žandově.