Předchozí
1 z 4
Další

Triatlet Petr CmuntZdroj: archiv sportovce

Nejdříve jsem jen běhal, rodiče mě ve sportu podporovali, ale cyklistika jim přišla hodně finančně náročná, takže s tou jsem začal až později. Dvě disciplíny, kolo a běh, jsou super, ale duatlon se v České republice moc nenosí, takže jsem byl „donucen“ začít plavat a dělat triatlon.

Triatlet Petr CmuntZdroj: archiv sportovce

Jezdím po celé České republice, loni jsme jezdili i přes koronavirus na akce z Českého poháru v dlouhém silničním poháru i na Xterru. Na Českolipsku máme také kvalitní konkurenci, ale žádný multisportovní seriál jako je Král Středohoří tam není, tak objíždíme v rámci tréninku i další regiony.

Triatlet Petr CmuntZdroj: archiv sportovce

Na tyto závody nejezdím sám. Jezdíme spolu s přítelkyní. Tedy nevím, jestli dělá doprovod Štěpánka mně nebo poslední dobou spíše já jí, protože trénuje více než já. Pokud jde o počet závodů, tak zatím vedu já. Servis mi dělá Radek Švarc z Cyklofantoci Česká Lípa. Občas jedeme ve třech společně s bráchou, který je také úspěšný závoďák. Na některých závodech nám dělají společnost i rodiče, kteří fandí.

Triatlet Petr CmuntZdroj: archiv sportovce

Věnovat se všem zálibám vedle práce není úplně snadné. Dělat práci na třísměnný provoz, do toho vyřezávat, trénovat tři disciplíny a o víkendech závodit, to bývá kolikrát honička. Párkrát se mi i stalo, že jsem musel absolvovat svůj oblíbený závod po noční, protože jich mám hodně a nechci se kvůli špatné práci vzdát něčeho, co mám rád. Jsem asi trochu tvrdohlavý.